5 maja 2016

Utrzymać pozycję wicelidera

Po jednobramkowym zwycięstwie nad Dunajcem Mikołajowice zawodnicy Okocimskiego Brzesko zamierzają zdobyć kolejne ważne trzy punkty. Okazję ku temu będą mieć już w najbliższą sobotę, gdzie na własnym stadionie zmierzą się z Żubrem Gawłówek. Początek spotkania 7 maja o godzinie 17:00 w Brzesku.

jagla1
Sławomir Jagła znajdzie się w kadrze meczowej. Foto Maciej Pytka.

Żubr Gawłówek jako beniaminek ligi okręgowej radzi sobie bardzo słabo. Dotychczas podopieczni Mieczysława Będkowskiego zdobyli raptem osiem punktów w dwudziestu ligowych spotkaniach. W tym okresie zdołali wygrać tylko jedno spotkanie (wygrana 3:1 z Olimpią Kąty), pięciokrotnie remisowali i aż czternastokrotnie musieli uznać wyższość swoich rywali. Podobnie było w ostatniej kolejce, w której ekipa z Gawłówka przegrała z beniaminkiem z Bucza 1:2
Zespół Żubra marnie radzi sobie również w meczach wyjazdowych. Na dziesięć rozegranych spotkań zdobyli raptem dwa punkty. Są też jedyną drużyną, której nie udało się zwyciężyć na boiskach rywali.

Kadra Okocimskiego w porównaniu do ostatniego spotkania wygląda znacznie lepiej. Dalej jednak z kontuzją kolana zmaga się Piotr Kita. Do niego dołączył także Jakub Hebda, a za nadmiar żółtych kartek nie zagra Mateusz Stolarz. Dobrą wiadomością dla brzeskich kibiców jest fakt, że w kadrze meczowej znajdzie się Sławomir Jagła, który po dłuższej przerwie rozpoczął treningi z zespołem.

W rundzie jesiennej lepszy okazał się zespół Okocimskiego Brzesko, który pokonał Żubra Gawłówek 3:2.  Bramki dla „Piwoszy” strzelali wtedy: Łukasz Krówczyński, oraz Piotr Kita. Samobójcze trafienie zaliczył Krzysztof Gawąd.

Klub przypomina, że podczas spotkania do dyspozycji kibiców będzie stoisko gastronomiczne zorganizowane przez lokal „Bartna Chata”.

Komentarze