29 kwietnia 2016

Do Mikołajowic po trzy punkty

Zawodnicy Okocimskiego Brzesko swój majowy weekend rozpoczną w Mikołajowicach, gdzie zmierzą się z miejscowym Dunajcem w ramach 20. kolejki.  Zawody te wyznaczono na  niedzielę 1 maja na godzinę 16:00.

Tomasz Gałka - jeden ze strzelców w meczu z Dunajcem. Fot. Dawid Zachara
Tomasz Gałka – jeden ze strzelców w meczu z Dunajcem. Fot. Dawid Zachara

Nasz rywal nie należy do ścisłej czołówki I gr. ligi okręgowej. Po 19. kolejkach zajmuje niskie dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie czternastu punktów na koncie (4 zwycięstwa, 2 remisy oraz 13 porażek). W ostatniej kolejce podopieczni Marcina Gajdura wysoko przegrali z Olimpią Bucze 1:4 tracąc trzy bramki w zaledwie trzy minuty. Ekipa z Mikołajowic znacznie lepiej radzi sobie w pojedynkach na własnym terenie. W rozegranych dziewięciu spotkaniach potrafili zdobyć jedenaście punktów, ulegli przy tym aż czterokrotnie. Dunajec znacznie gorzej punktuje w meczach wyjazdowych. W rozegranych dziesięciu spotkaniach wygrali zaledwie jedno spotkanie.

Dwie porażki z rzędu oraz dziewięć straconych bramek spowodowało, że nastroje w szatni Okocimskiego nie są za dobre. By odbudować morale drużyny zespół z Brzeska musi niedzielne spotkanie wygrać, a to będzie tym bardziej trudne ze względu na kłopoty kadrowe. Szkoleniowiec „Piwoszy” Leszek Kraczkiewicz nie będzie mógł skorzystać w tym spotkaniu z czterech zawodników: Kamila Sochy, Igora Łanochy, Dawida Lizaka oraz Piotra Kity.

Warto zaznaczyć że Dunajec Mikołajowice traci do Okocimskiego aż 23 punkty. Ustępują również w strzelonych bramkach 42-29, znacząco przegrywają również w bramkach straconych. Przy 25 straconych goli przez Okocimski Dunajec ma ich na koncie aż 51.

W ostatnim meczu pomiędzy obiema drużynami padł wynik 4:0 dla „biało-zielonych”. Autorami bramek byli: Krzysztof Sikora, Konrad Słowik, Tomasz Gałka oraz Łukasz Krówczyński.

Komentarze