14 kwietnia 2016

Lider kontra wicelider

W najbliższą sobotę zmierzą się dwie najlepsze ekipy w lidze okręgowej gr. I. Lider z Jadownik podejmie na własnym terenie  wicelidera z Brzeska. Spotkanie to rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00 w Jadownikach.

oks2_jadowniczanka_1516_1

Po 17. kolejkach zespół Artura Prokopa znajduje się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli, który ma na swoim koncie 43 punkty (14 zwycięstw, 1 remis oraz 2 porażki) i nad drugim w tabeli Okocimskim ma już sześciopunktową przewagę. W ostatniej kolejce Jadownicznka pewnie pokonała Olimpie Bucze 5:2, mimo że już w drugiej minucie przegrywała jedną bramką. Warto zwrócić uwagę na zwycięską passę Jadownicznki, która trwa od jedenastu spotkań. W tym czasie zespół strzelił aż 42 bramki tracąc przy tym tylko osiem bramek.  Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Tomasz Mól, który ma na swoim koncie 12 goli.

W szeregach Okocimskiego nie trzeba nikogo mobilizować na to spotkanie, gdyż każdy z zawodników wie jaka jest stawka tego meczu. Ewentualna wygrana „Piwoszy” zmniejszy dystans do Jadowniczanki do trzech punktów. Gorzej będzie w przypadku porażki, wtedy różnica między zespołami wzrośnie do dziewięciu punktów.
Kadra Okocimskiego przed sobotnim meczem wygląda dość obiecująco. Do składu wracają Mateusz Stolarz oraz Jakub Hebda, którzy byli nieobecni w ostatnim meczu w Sobolowie. Niestety pierwszy z nich będzie musiał uważać na swoje poczynania boiskowe, gdyż ma już na swoim koncie trzy żółte kartki.

Komentarze