11 kwietnia 2014

Can-Pack Okocimski otwarty na współprace z klubami z regionu

We wtorek w hotelu August w Brzesku miało miejsce spotkanie managera klubu Can-Pack Okocimski Brzesko – Tomasz Szarlińskiego z przedstawicielami klubów piłkarskich z terenu powiatu brzeskiego. W trakcie blisko dwugodzinnego spotkania poruszano temat szeroko rozumianej współpracy pomiędzy pierwszoligowcem, a zespołami z niższych lig.

Spotkanie nie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a szkoda. Przybyło na nie sześciu przedstawicieli klubów z powiatu brzeskiego. W jego trakcie poruszono sprawę wzajemnej pomocy Okocimskiego z klubami w zakresie odpłatnego udostępniania boisk niższych lig klubom z zaplecza ekstraklasy przyjeżdżającym na mecze z brzeskim pierwszoligowcem, z Termaliką, Sandecją. Wiemy, że w naszym regionie jest wiele dobrze utrzymanych boisk, które spełniłyby standardy klubów I ligi. Dlaczego więc nie miałyby one być jednodniową bazą treningową a przy okazji przynosić dochód ich posiadaczom – zastanawiał się Tomasz Szarliński.

Temat boisk był jednym z goręcej komentowanych w trakcie spotkania. Manager Okocimskiego zwrócił bowiem uwagę na fakt, że pomiędzy Krakowem a Dębicą nie ma w regionie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, z którego korzystałoby wiele klubów z powiatu brzeskiego, ale także i z powiatów sąsiednich. Ponownie podniesione zostały finansowe aspekty wynajmowania takich obiektów.

Kolejnym tematem dyskusji była współpraca w zakresie zakupu sprzętu sportowego w kooperacji z Okocimskim, dzięki czemu każda ze stron odniosłaby wymierne korzyści zarówno jakościowe (sprzęt firmy ubierającej pierwszoligowca) jak i finansowe (oszczędności).

Osobno poświęcono dłuższą chwilę czasu na zaproponowanie klubom, aby pamiętały o zaproszeniu Okocimskiego na wszelkiego rodzaju lokalne uroczystości, podczas których pierwszoligowiec mógłby nie tylko rozegrać mecz pokazowy, ale także zyskać kolejną grupę kibiców. Wspomniano także o turniejach, które organizować będzie klub z Okocimia, w których będzie chciał przyjrzeć się zdolnej młodzieży oraz o zawodach organizowanych przez inne podmioty, podczas których również pojawią się przedstawiciele klubu. Stworzona ma zostać aplikacja na stronie okocimski.com, która służyć będzie przekazywaniu informacji na temat lokalnych wydarzeń sportowych, promowaniu zdolnych zawodników, etc.

Tomasz Szarliński zaproponował klubom, aby zachęcały swoich zawodników – bez względu na wiek – do odwiedzania stadionu przy Okocimskiej. Zwrócił uwagę, że klub z Brzeska chce zapełnić w sposób możliwie jak największy stadion, jest w stanie także zaproponować klubom dogodne warunki transportu kibiców – zawodników na mecz, a także przygotować bilety po promocyjnych cenach. Wiem, że na nasze mecze jeżdżą zawodnicy nie tylko z klubów z powiatu brzeskiego, ale także i z powiatów ościennych – dodał.

Spotkanie zakończyło się zapowiedzią kolejnych okazji do wymiany poglądów. Już w najbliższy poniedziałek, także w Hotelu August, nad współpracą z Okocimskim rozmawiać będą przedstawiciele zespołów z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego i tarnowskiego.

za: sportomaks.pl (M.Kalinowski)

Komentarze