9 kwietnia 2014

"Mecz o 6 punktów" – Zapowiedź spotkania Energetyk ROW Rybnik – Can-Pack Okocimski Brzesko

Już jutro (piątek 11 kwietnia) o godzinie 19:00 piłkarze Can-Pack Okocimskiego Brzesko zmierzą się w Rybniku z drużyną Energetyka ROW Rybnik w spotkaniu 24 kolejki I ligi. Dla obu ekip będzie to „mecz o życie” i pozostanie w I lidze.

Piwosze wyprzedzają zawodników Energetyka ROW o 3 punkty w tabeli I ligi. Strata piłkarzy Can-Pack Okocimskiego do bezpiecznego miejsca gwarantującego utrzymanie na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy wynosi 4 punkty. Spotkanie w Rybniku będzie doskonałą okazją aby odbić się od dna i nie stracić kontaktu z pozostałymi drużynami walczącymi o przetrwanie w I lidze.

Nasz najbliższy rywal zgromadził do tej pory 19 punktów. Złożyło się na to: 2 zwycięstwa, 13 remisów i 8 porażek. Podopieczni Jana Furlepy w ostatniej kolejce ulegli w Nowym Sączu tamtejszej Sandecji 1:0. Rybniczanie wystąpili wówczas w następującym składzie:

Energetyk ROW: 12. Antonín Buček – 7. Marek Krotofil, 3. Marcin Grolik, 15. Szymon Jary, 21. Sławomir Szary – 8. Szymon Sobczak, 13. Paweł Staniczek (75, 10. Tomáš Vrťo), 9. Mariusz Muszalik, 20. Kamil Kostecki, 6. Łukasz Bałuszyński (69, 16. Paweł Mandrysz) – 14. Idrissa Cissé (64, 18. Roland Buchała).

W barwach Energetyka występuje obecnie Idrissa Cisse – były zawodnik Okocimskiego Brzesko, który rozegrał w barwach Piwoszy 9 meczów w I lidze, spędzając na boisku 444 minuty i zdobywając jednego gola (w spotkaniu Sandecja-Okocimski 4:3)

Idrissa Cisse w barwach Okocimskiego KS
Idrissa Cisse w barwach Okocimskiego KS

Najskuteczniejszym zawodnikiem Energetyka jest Daniel Feruga, który zdobył już 10 bramek na boiskach I ligi. 6 trafień zaliczył natomiast dobrze znany brzeskim kibicom Idrissa Cisse. Oprócz tego 3 bramki zdobył Mariusz Muszalik i Marek Gładkowski, 2 trafienia na koncie ma Kamil Kostecki i Rafał Kurzawa, natomiast po jednym trafieniu zaliczyli: Łukasz Bałuszyński i Marek Krotofil.

Daniel Feruga, najskuteczniejszy zawodnik Energetyka ROW Rybnik
Daniel Feruga, najskuteczniejszy zawodnik Energetyka ROW Rybnik

W przerwie zimowej zespół z Rybnika opuścili m.in. Błażej Byczek ( KS Żory), Marek Gładkowski ( Ruch Zdzieszowice), Tomasz Kasprzyk (Gwarek Ornontowice), Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze), Daniel Kutarba, Marcin Musioł ( Unia Turza Śląska), Marcin Nowacki (Miedź Legnica), Mateusz Szatkowski (Ruch Zdzieszowice) i Adam Wolniewicz (Górnik Zabrze)

W ich miejsce na Gliwicką 72 przybyli: Antonín Buček (Akżajyk Uralsk), Édison, Konrad Gilewicz (Flota Świnoujście), Tomasz Gródek ( Legia II Warszawa), Paweł Mandrysz (junior), Hubert Otręba (Ruch II Chorzów), Michał Płonka (Górnik Zabrze), Maxim Potîrniche (Biełszyna Bobrujsk), Mateusz Sitnik ( Pniówek Pawłowice Śląskie), Szymon Sobczak (Calisia Kalisz) i Tomáš Vrťo (MFK Frýdek-Místek.)

W rundzie jesiennej obecnego sezonu w spotkaniu Okocimski KS Brzesko – Energetyk ROW Rybnik padł bezbramkowy remis a obie ekipy zagrały wówczas w następujących składach:

Okocimski: 30. Marek Pączek – 4. Mateusz Wawryka, 23. Radosław Jacek, 21. Arkadiusz Ryś, 16. Mateusz Niechciał – 8. Piotr Darmochwał, 26. Bruno Żołądź (46, 11. Wojciech Wojcieszyński), 91. Michał Nawrot, 17. Robert Smoliński (55, 99. Maciej Termanowski), 87. Michał Szewczyk (71, 6. Bartosz Sobotka) – 9. Patryk Stefański.

Energetyk: 22. Daniel Kajzer – 7. Marek Krotofil, 3. Marcin Grolik, 21. Sławomir Szary, 4. Daniel Kutarba (58, 8. Marcin Nowacki) – 10. Rafał Kurzawa, 9. Mariusz Muszalik, 15. Szymon Jary, 20. Kamil Kostecki (83, 13. Paweł Staniczek), 11. Daniel Feruga – 14. Idrissa Cissé (71, 6. Łukasz Bałuszyński).

Piwosze po ostatnich dobrych spotkaniach w I lidze będą chcieli pójść za ciosem i pokazać się w Rybniku z jak najlepszej strony. Podopieczni Piotra Stacha doskonale wiedzą iż od tego meczu będzie wiele zależeć i zrobią wszystko aby z Rybnika wywieźć komplet punktów. Energetyk ROW Rybnik będzie za wszelką cenę starał się uniemożliwić wykonanie zadania piłkarzom z Brzeska, gdyż dla nich również jest to ostatni dzwonek na to aby wygrać i liczyć się wśród drużyn realnie walczących o utrzymanie w I lidze. Zapowiada się więc ciekawe spotkanie

Komentarze