5 marca 2014

Zapowiedź meczu Can-Pack Okocimski – GKS Bełchatów

Już w najbliższą sobotę, o godzinie 13:00 piłkarze Okocimskiego KS Brzesko podejmą drużynę GKS-u Bełchatów w ramach 19 kolejki I ligi. Będzie to inauguracyjne spotkanie w tym roku, po przerwie zimowej w rozgrywkach ligowych

Piłkarze Okocimskiego Brzesko przystępują do rundy wiosennej w nieco zmienionym składzie. Z Brzeska w przerwie zimowej odeszli: Piotr Darmochwał (Stomil Olsztyn), Wojciech Wojcieszyński (Zagłębie Sosnowiec), Damian Buras, Maciej Termanowski (obaj Siarka Tarnobrzeg), Mateusz Niechciał (Limanovia), Michał Szewczyk (Wisła Kraków), Pat Shereni, Jarosław Palej (Tuchovia Tuchów), Tomasz Marut (Pogoń Grodzisk Mazowiecki)

Na ich miejsce brzescy działacze zakontraktowali: Jakuba Grzegorzewskiego, Łukasza Tymińskiego, Matusza Kuchtę, Jakuba Kapsę, Davida Kwieka, Kacpra Tatarę, Łukasza Sosnowskiego, Aleksandra Ślęczkę oraz Dariusza Sosnowskiego

Drużyna Piotra Stacha zimę spędziła na ostatnim 18 miejscu w ligowej tabeli. W rundzie jesiennej Piwosze zdobyli 17 punków, na co złożyło się 3 zwycięstwa, 8 remisów i 7 porażek. Najskuteczniejszymi zawodnikami byli Piotr Darmochwał i Wojciech Wojcieszyński, którzy zdobyli po 4 bramki. Po jednej bramce zdobyli natomiast: Daniel Brud, Michał Szewczyk, Radosław Jacek i Robert Smoliński

Piwosze „szlifowali” formę przed rundą rewanżową na zgrupowaniu w Skotnikach, oraz na własnych obiektach. Przygotowując się do pierwszego wiosennego meczu brzeszczanie rozegrali sparingi z :
Górnikiem Zabrze – porażka 4:1
Kolejarzem Stróże – porażka 3:4
Partizanem Bardejov – 1:1
Zagłębiem Sosnowiec – wygrana 2:0
Stalą Mielec – porażka 5:1
Termaliką Nieciecza – 1:1
Puszczą Niepołomice – wygrana 3:1
Beskidem Andrychów – wygrana 3:0
Janiną Libiąż – wygrana 3:1
Bocheńskim KS-em – wygrana 2:0
Limanovią – porażka 1:0

Najbliższy rywal Piwoszy, drużyna GKS-u Bełchatów, to spadkowicz z Ekstraklasy z ubiegłego sezonu. W drużynie z Bełchatowa występują obecnie tacy zawodnicy jak: Arkadiusz Malarz ( w przeszłości Panathinaikos Ateny), Bracia Michał i Mateusz Mak, Maciej Wilusz (który dostał powołanie od Adama Nawałki na mecz ze Szkocją) czy też Patryk Rachwał. W sobotę niepewny jest występ Andrieji Prokicia

Obecnie podopieczni Kamila Kieresia są na bardzo dobrej drodze, aby powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Po 18 kolejkach są wiceliderem I ligi gromadząc 32 punkty na co złożyło się: 9 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki.

Drużynę „Brunatnych” w przerwie zimowej opuścił Raul Gonzales. Do Bełchatowa natomiast zawitali: Alexis Noraumbuena, Daniils Turkovs, Bartosz Turniak oraz Hristijan Kirovski

Piłkarze z Bełchatowa przygotowywali się do wiosennej inauguracji na zgrupowaniu w Turcji. W okresie przygotowawczym rozegrali sparingi z :

MKS Kluczbork – wygrana 4:1
Raków Częstochowa – porażka 1:2
Pelikan Łowicz – wygrana 3:0
ŁKS Łódź – wygrana 2:0
Zagłębie Sosnowiec 1:1
FK Teleoptik SER (Turcja) – porażka 0:1
FC Seongnam KOR (Turcja) 0:0
FK Taraz KAZ (Turcja) – wygrana 3:0
FK Jenisej ROS (Turcja) – wygrana 1:0
Puszcza Niepołomice – wygrana 1:0

Po raz ostatni Okocimski mierzył się w Brzesku z drużyną GKS-u Bełchatów 6 czerwca 1998 roku. W barwach GKS-u wystąpił w tym meczu wówczas były reprezentant Polski – Jacek Krzynówek

Dotychczas obie drużyny mierzyły się ze sobą 7 razy:

1993-09-11 GKS Bełchatów – Okocimski Brzesko 5:1
1994-04-27 Okocimski Brzesko – GKS Bełchatów 3:3
1994-08-27 GKS Bełchatów – Okocimski Brzesko 2:0
1995-04-02 Okocimski Brzesko – GKS Bełchatów 2:1
1997-11-15 GKS Bełchatów – Okocimski Brzesko 1:0
1998-06-06 Okocimski Brzesko – GKS Bełchatów 1:0
2013-08-04 PGE GKS Bełchatów – Okocimski Brzesko 1:1

W rundzie jesiennej Piwosze wywieźli punkt z Bełchatowa, remisując spotkanie 1:1. Bramkę dla Okocimskiego zdobył wówczas w 87 minucie z rzutu karnego Daniel Brud.

Daniel Brud - strzelec bramki w meczu z Bełchatowem
Daniel Brud - strzelec bramki w meczu z Bełchatowem

Oba zespoły wystąpiły wówczas w takich składach:

PGE GKS Bełchatów 1-1 Okocimski KS Brzesko
Kamil Wacławczyk 56 – Daniel Brud 87 (k)

PGE GKS Bełchatów: 1. Arkadiusz Malarz – 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 25. Piotr Witasik, 15. Krzysztof Michalak – 16. Mateusz Mak (78, 26. Michał Renusz), 6. Szymon Sawala, 3. Grzegorz Baran, 30. Kamil Wacławczyk (84, 45. Bartłomiej Bartosiak), 11. Łukasz Wroński (74, 46. Mateusz Szymorek) – 9. Michał Mak.

Okocimski KS Brzesko: 33. Aleksander Kozioł – 4. Mateusz Wawryka, 23. Radosław Jacek, 21. Arkadiusz Ryś, 16. Mateusz Niechciał – 9. Patryk Stefański, 20. Daniel Brud, 7. Konrad Cebula (85, 17. Robert Smoliński), 10. Damian Buras (66, 99. Maciej Termanowski), 8. Piotr Darmochwał – 11. Wojciech Wojcieszyński (78, 13. Sani Goringo Abubakar)

Sobotni mecz będzie bardzo ważnym spotkaniem dla drużyny Piotra Stacha. Okocimski potrzebuje punktów by móc wydostać się z ostatniego miejsca w tabeli. Zimowe wzmocnienia mają być kluczem do sukcesu Piwoszy, których cel jest jasny- pozostanie w I lidze. Nastroje w drużynie są znakomite, nikt nie narzeka na urazy – wszyscy zawodnicy są gotowi aby w sobotę wybiec na murawę i walczyć o trzy punkty. Zapowiada się więc doskonałe widowisko oraz sporo emocji na stadionie przy ul. Okocimskiej 34.

W imieniu zawodników, trenerów, oraz działaczy Okocimskiego Klubu Sportowego, serdecznie zapraszamy w sobotnie popołudnie na stadion Miejski w Brzesku aby dopingować Piwoszy w walce o pozostanie w I lidze. Liczymy na Wasza obecność!!!!

T. Karwala

Komentarze