2 marca 2014

Drugie miejsce trampkarzy OKS na Turnieju im. Marcina Latosa

Zwycięzcą I Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy im. Marcina Latosa Probud Hutnik Cup 2014 został Igloopol Dębica. Dębiczanie w przekroju całego turnieju grali najrówniej i zaśłużenie wygrali w finale z Okocimskim Brzesko. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a uczestników zawodów zachwycił poziom organizacyjny. Specjalnymi gośćmi zawodów byli rodzice Marcina Latosa – Halina i Stefan.

Już rywalizacja grupowała pokazała, że o wyłonienie zwycięzcy turnieju nie będzie łatwo. W grupie A zdecydowanym faworytem wydawała się AS Progres, która swój potencjał potwierdziła, wygrywając pierwsze dwa mecze. Przed ostatnią kolejką Progres miał 6 punktów, zaś Okocimski i Piast po trzy. Piast zwyciężył w ostatnim meczu z SMS, co oznaczało, że Progresowi wystarczy remis w starciu z brzeszczanami. Okocimski zagrał jednak z niezwykłą ambicją i wygrał niespodziewanie z Progresem aż 3-0, co oznaczało, że trzy drużyny miały po 6 punktów i o awansie się ćwierćfinałów decydowała mała tabela, w której okazało się, że grupę wygrał Okocimski przed Piastem Ożarowice.

W grupie B pierwsze miejsce wywalczył Hutnik Nowa Huta. Do końca trwała jednak walka o 2. miejsce, dające awans do ćwierćfinału. W ostatniej kolejce Hutnik niespodziewanie przegrał z Nadwiślanem 0-1 i sprawę awansu miał wyjaśnić mecz Skawy Wadowice z Błękitnymi Modlnica. Błękitnym do awansu wystarczał remis, zaś Skawa musiała wygrać różnicą minimum dwóch bramek. Ambitni wadowiczanie walczyli do końca, jednak mimo kilku okazji zdołali zdobyć tylko jedną bramkę i choć wygrali, to zajęli dopiero trzecie miejsce.

W grupie C dobrą dyspozycję potwierdził Igloopol Dębica, który szybko zapewnił sobie awans do dalszych gier. Drugie miejsce zajęła nieoczekiwanie Grębałowianka, która dokonała rzadkiego wyczynu, remisując wszystkie mecze bezbramkowo. W ostatnim spotkaniu grupowym szansę na zajęcie drugiego miejsca miały jeszcze Kmita Zabierzów i Termalica Bruk-Bet Nieciecza, ale zremisowały swój mecz i zajęły trzecie i czwarte miejsce.

W sześciu meczach Grupy D padły zaledwie dwa gole. Cracovii i Dąbrovii jedno zwycięstwo wystarczyło jednak do awansu. Wobec identycznego bilansu o pierwszym i drugim miejscu zadecydował rzut monetą, w którym szczęście uśmiechnęło się do „Pasów”. Również o 3. i 4. miejscu decydował los – dzięki czemu Wieczysta Kraków wyprzedziła Górnik Libiąż.

W fazie pucharowej mecze były jeszcze bardziej zacięte, o czym najlepiej świadczy fakt, że w 12. z 18. pojedynków o zwycięstwie decydowały rzuty karne.

W ćwierćfinałach przekonująco wygrały Okocimski (z Nadwiślanem 2-0) i Igloopol (z Dąbrovią 3-0). Hutnik ambitnie walczył z wyżej notowanym Piastem, któremu uległ dopiero po pięciu kolejkach rzutów karnych 2-3. W ostatnim ćwierćfinale o kolejną niespodziankę postarała się Grębałowianka, która ponownie zremisowała 0-0, a w karnych niespodziewanie pokonała Cracovię Kraków 2-1.

W pierwszym półfinale zacięty mecz stoczył Okocimski Brzesko z Piastem Ożarowice. Po bezbramkowym spotkaniu o awansie do finału decydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze z Brzeska, wygrywając 4-3. W drugim półfinale Igloopol Dębica pewnie pokonał Grębałowiankę 3-0.

W meczu o 3. miejsce „Gręba” po raz piąty w sześciu spotkaniach zanotowała wynik 0-0, ale w karnych lepsi byli zawodnicy Piasta Ożarowice, którzy w ten sposób sięgnęli po brązowe medale.

W wielkim finale wystąpił Okocimski Brzesko i Igloopol Dębica. Po bezbramkowym meczu o zwycięstwie decydowały ponownie karne, które bezbłędnie wykonywali dębiczanie, wygrywając 3-1. W ten sposób to Igloopol Dębica wygrał I Turniej Piłki Nożnej im. Marcina Latosa Probud Hutnik Cup 2014.

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy piłkarz turnieju: Patryk Zygmunt (Igloopol Dębica)

Król strzelców: Patryk Zygmunt (Igloopol Dębica)

Najlepszy bramkarz turnieju: Wojciech Wiatr (Grębałowianka Kraków)

Najlepszy piłkarz meczu finałowego: Arkadiusz Goryczka (Okocimski Brzesko)

Zwycięzca konkursu rzutów karnych: Szymon Biernat (Skawa Wadowice)

Zwycięzca konkursu dryblingu: Sylwester Kruczek (Hutnik Nowa Huta)

Zwycięzca konkursu wiedzy: Jacek Liberacki (Grębałowianka Kraków)

Komentarze