8 czerwca 2013

Kibice doczekali się zwycięstwa!

17 spotkań – tyle czekali kibice Okocimskiego KS Brzesko na pierwsze zwycięstwo „u siebie”. Wygrana przyszła w najlepszym momencie. Beniaminek z Małopolski, dzięki dwóch trafieniom Pawła Smółki, pokonał Wartę Poznań 2:0 (0:0) i na zakończenie sezonu 2012/2013 uplasował się na 15. miejscu, które najprawdopodobniej zapewni „Piwoszom” utrzymanie na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy.

Od samego początku zaatakowali piłkarze Okocimskiego. W 8. minucie z kilku metrów, po dośrodkowaniu Iwana Litwiniuka niecelnie główkował Piotr Koman. Strzał Piotra Darmochwała zatrzymał się na obrońcach Warty, a próbę Ukraińca, a potem Radosława Jacka obronił Adrian Lis. Wyraźną przewagę na boisku mieli „Piwosze”, ale długo nie potrafili jej udokumentować golem. Dopiero w 25. minucie goście oddali pierwszy celny strzał, a jego autorem był Tomasz Magdziarz. Uderzenie z dystansu kapitana „Warciarzy” nie sprawiło problemów Dawidowi Mieczkowskiemu. Niespełna 60 sekund później byliśmy świadkami kontrowersyjnej sytuacji. Piotr Koman ładnym podaniem w uliczkę wypuścił Jakuba Kowalskiego, ten w polu karnym zdążył „dziubnąć” futbolówkę i został zahaczony przez poznańskiego golkipera. Gwizdek sędziego milczał.  Po rzucie rożnym do sytuacji doszedł Jakub Kowalski, ale piłka po uderzeniu pomocnika Okocimskiego przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy groźnie zaatakowali goście. Dwukrotnie niebezpiecznie sprzed pola karnego uderzał Adrian Bartkowiak. Niewiele brakowało, aby Warta schodziła na przerwę prowadząc. Blisko samobójczego trafienia był Konrad Wieczorek, ale na szczęście brzeszczan piłka minęła o centymetry słupek bramki Dawida Mieczkowskiego.

W drugiej połowie przewaga Okocimskiego znalazła odzwierciedlenie w wyniku. W 54. minucie po dośrodkowaniu Iwana Litwiniuka, piłkę do siatki głową skierował Paweł Smółka. Cztery minuty później mieliśmy już 2:0. Dobre podanie z głębi pola otrzymał Jakub Kowalski, wycofał do nadbiegającego Pawła Smółki, a ten huknął nie do obrony, tuż obok słupka. Było to siódme trafienie napastnika „Piwoszy”, który tym samym został najlepszym strzelcem brzeszczan. Zwycięstwo gospodarzy mogło być wyższe, ale Iwan Litwiniuk przegrał pojedynek sam na sam z Adrianem Lisem, a dobitka Pawła Smółki była minimalnie niecelna. W późniejszym fragmencie gra toczyła się w środkowej strefie boiska, gdzie dzielił i rządził Daniel Chyła. Niejednokrotnie ofiarnymi wślizgami zatrzymywał bezradnych „Warciarzy”. Podobnie jak w pierwszej w połowie, w samej końcówce swoje 5. minut mogli mieć goście, ale Hubert Kotus uderzył nad bramką Dawida Mieczkowskiego, a Igor Jurga z najbliższej odległości fatalnie przestrzelił. W samej końcówce na boisku, w miejsce żegnanego brawami Pawła Smółki, zameldował się Dariusz Sosnowski. Był to debiut 18-letniego napastnika. Chwilę później sędzia Jarosław Rynkiewicz zagwizdał po raz ostatni.

Na boisku zapanowała szaleńcza radość. Piłkarze Okocimskiego KS Brzesko wspólnie z kibicami świętowali zwycięstwo i najprawdopodobniej utrzymanie w I lidze. W podziękowaniu za gorący doping, zagorzali sympatycy „Piwoszy” otrzymali od zawodników koszulki meczowe.