7 czerwca 2013

Kto awansuje?

Jutro dowiemy się, które drużyny awansują do T-Mobile Ekstraklasy. O promocję walczą: Zawisza Bydgoszcz, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Cracovia oraz Flota Świnoujście. Poznajmy typy zawodników oraz trenera Okocimskiego KS Brzesko.

Wiadomo, że z punktu widzenia kibica ciekawiej byłoby, gdyby awansowała Zawisza wraz z Cracovią. Kibice, stadiony, otoczka, która z pewnością pasowałaby do standardów Ekstraklasy. Wydaje mi się jednak, że awansuje Zawisza i Termalica. Bydgoszczanie przybiją pieczęć w meczu z Polonią Bytom, a Termalica zremisuje z Flotą. Cracovia wtedy nawet w przypadku wygranej w Legnicy, co łatwym zadaniem nie będzie, przegra w małej tabeli z Zawiszą bilansem bramek, a z niecieczanami gorszym bilansem bezpośrednich starć – typuje Dawid Mieczkowski.

Podobnego zdania jest Paweł Pyciak. – Awans wywalczy Zawisza oraz Termalica. Znając życie Cracovia awansuje z 3. miejsca, „pod zielonym stolikiem”, jak to zrobiła z utrzymaniem trzy lata temu – powiedział pomocnik „Piwoszy”.

Damian Byrtek również wytypował bydgoskiego Zawiszę, ale drugie miejsce przypadło „Pasom”. – Cracovia wygra z Miedzią, a Termalica przegra w Świnoujściu. Takie są moje typy. Uważam, że Zawisza i Cracovia to dwa najlepiej poukładane kluby, pod względem infrastruktury i kibiców – stwierdził stoper OKS-u.

Podobnie u bukmacherów stawiałby Piotr Darmochwał. – Jeśli chodzi o piłkarski aspekty, to do Ekstraklasy powinna awansować Termalica i Zawisza. Niewątpliwie Flota będzie chciała pozytywnym akcentem zakończyć udany dla nich sezon i mogą sporo namieszać. U bukmachera postawiłbym jednak na awans Zawiszy i Cracovii – dodaje 22-latek.

– Chciałbym, aby awansowała drużyna z miasta, w którym jest zapotrzebowanie na wielką piłkę. Pełne stadiony i klimat wielkiej piłki zapewnią nam dwie drużyny: Zawisza i Cracovia. Na Flotę przychodzi garstka, a na Niecieczę tyle ile może. Sportowo najrówniej grała Termalica, a najsłabiej Cracovia. Z perspektywy regionu fajnie byłoby, żeby awansowała Termalica i Cracovia, dwie ekipy z Małopolski. Mimo wszystko, stawiam na Zawiszę i Cracovię – stwierdził trener Okocimskiego Czesław Palik.

„Piwosze” najczęściej wymieniają Zawiszę Bydgoszcz (5). Druga w kolejności jest Cracovia (3), a trzecia Termalica Bruk-Bet Nieciecza (2). Żaden z zawodników nie stawia na Flotę Świnoujście, która ma najcięższe zadanie z czwórki walczącej o T-Mobile Ekstraklasę. Odpowiedź poznamy jutro, po godz. 19.

Komentarze