7 czerwca 2013

Dostosować stadion do wymogów

Okocimski KS Brzesko, decyzją Komisji ds. Licencji PZPN, nie otrzymał pozwolenia na grę w I lidze. Przyczyną negatywnej opinii są aspekty infrastrukturalne. Stadion Miejski w Brzesku liczy 1309 miejsc (w tym 450 zadaszonych), a wymóg licencyjny określa, że obiekt pierwszoligowy powinien liczyć 2000 miejsc (500 zadaszonych). – Zarząd klubu informuje, że do czasu spełnienia wymogu Komisji w postaci uzupełnienia brakującej liczby miejsc siedzących oraz zadaszenia części z nich, poszukuje stadionu, na którym będzie można rozgrywać mecze I ligi – powiedział Roman Pawełek, p.o. prezesa.

Jest to rozwiązanie czasowe. Władze klubu liczą na pomoc sponsorów, Urzędu oraz Rady Miejskiej, aby mecze rozgrywane były w Brzesku. – Chcemy dostosować stadion do wymogów. Dla nas teraz najważniejsze jest sportowe utrzymanie w I lidze – zakończył Roman Pawełek.

Klub musi przedstawić harmonogram prac lub obiekt zastępczy – informuje Jan Popiołek, wiceprzewodniczący Komisji ds. Licencji pierwszoligowych klubów. Okocimski w poniedziałek złoży odwołanie od środowej decyzji , dołączając stosowne dokumenty.

Komentarze