5 czerwca 2013

Okocimski na razie bez licencji

Na posiedzeniu Komisji w dniach 4-5 czerwca 2013 roku Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski licencyjne dotyczące sezonu 2013/14 klubów I ligi starających się o licencję na grę w Ekstraklasie, wnioski klubów I ligi starających się o licencję na grę w I lidze oraz klubów II ligi starających się o licencję na grę w II lidze.

Okocimskiemu KS-owi Brzesko ze względu na naruszenie wymogu I01 – infrastrukturalnego, czyli obowiązku posiadania stadionu o pojemności co najmniej 2000 miejsc, w tym 500 zadaszonych. Stadion Miejski w Brzesku liczy 1309 miejsc, w tym 450 zadaszonych. Podobnych kryteriów brzeski klub nie spełniał przed startem kończącego się już sezonu I ligi. Innymi klubami pierwszoligowymi, które także nie otrzymały licencji są: Warta Poznań, GKS Katowice oraz Polonia Bytom.

Wszystkim klubom, które nie otrzymały licencji lub otrzymały licencje z nadzorem przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych: w ciągu 5 dni.

Komisja ds. Licencji pozytywnie rozpatrzyła wnioski: Arki Gdynia, Bogdanki Łęczna, Cracovii, Dolcanu Ząbki, Floty Świnoujście, Kolejarza Stróże, Miedzi Legnica, Olimpii Grudziądz, Stomilu Olsztyn, Sandecji Nowy Sącz, Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, GKS-u Tychy.

Komentarze