29 maja 2013

Niewykorzystana szansa

Okocimski KS Brzesko przegrał w meczu 32. kolejki I ligi z Dolcanem Ząbki 1:2 (0:2) i spadł z zaplecza T-Mobile Ekstraklasy. „Piwosze” mogą liczyć jeszcze na utrzymanie jeżeli jeden lub więcej zespołów nie otrzyma licencji na grę w I lidze w przyszłym sezonie. Cały czas nie została wyjaśniona sytuacja Polonii Warszawa, która na pewno nie otrzyma pozwolenia na grę w Ekstraklasie.

Trener Czesław Palik dokonał trzech zmian w składzie – dwie wymuszone. Zawieszonych za kartki Dawida Kucharskiego i Piotra Komana zastąpili Damian Byrtek i Daniel Chyła. Trzecią roszadą zwycięskiego składu z Olsztyna była obecność na boisku Jakuba Kowalskiego. Mecz z Dolcanem na ławce rozpoczął Bartosz Flis. Problemy „Piwoszy” rozpoczęły się w 8. minucie, kiedy do siatki brzeszczan trafił Bartosz Wiśniewski. Niewiele później na tablicy widniał wynik 0:2. Strzałem z dystansu Aleksandra Kozioła pokonał Dariusz Zjawiński. Brzeszczanie starali się szybko złapać kontakt, ale uderzenie Wojciecha Wojcieszyńskiego było niecelne. W 31. minucie powinno być 1:2, ale Jakub Kowalski, mając po prawej stronie niepilnowanego Piotra Darmochwała, zdecydował się sam wykończyć akcję. Piłka po jego strzale trafiła tylko w słupek. W dalszej części pierwszej połowie żadna ze stron nie zagroziła bramce przeciwnika.

Początek drugiej odsłony to zdecydowany szturm na bramkę ząbczan – długo nieskuteczny. Zbyt lekko strzelał Paweł Smółka, a zagranie Jakuba Kowalskiego wzdłuż pola karnego zostało przecięte przez Rafała Leszczyńskiego. Napór „Piwoszy” udokumentowany trafieniem został w 57. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego z rzutu rożnego, piłkę głową do siatki skierował Paweł Smółka. Trener Czesław Palik desygnował do gry Bartosza Flisa i Iwana Litwiniuka. W 60. minucie Tomasz Ogar znalazł się oko w oko z Rafałem Leszczyńskim, ale naciskany przez obrońcę Dolcanu przegrał pojedynek z młodym golkiperem ząbczan. W 71. minucie zawrzało w polu karnym gości, gdzie mocno poturbowany został Damian Byrtek. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia defensora Dolcanu i wskazał tylko na rzut rożny. Po nim „Piwosze” powinni wyrównać stan meczu, ale zabrakło skuteczności. Najpierw w słupek główkował Radosław Jacek, a dobitkę Daniela Chyły znakomicie nogą obronił Rafał Leszczyński. Pod koniec pojedynku niecelnie strzelał Mateusz Niechciał, a Paweł Smółka z ostrego kąta trafił tylko w słupek. Arbiter doliczył trzy minuty, ale podopieczni Czesława Palika nie zdążyli odwrócić losów spotkania i ponieśli 16 porażkę w lidze.

„Piwosze” nadal są jedyną drużyną w I lidze, która nie wygrała jeszcze meczu na własnym terenie. Ta fatalna seria trwa już od szesnastu spotkań. Ostatnia okazja – 8 czerwca, kiedy do Brzeska przyjeżdża zdegradowana Warta Poznań. W Dzień Dziecka brzeszczanie pauzują, otrzymując walkowera za starcie z ŁKS-em Łódź.

[match id=821]

Bramki: 57′ Paweł Smółka – 8′ Bartosz Wiśniewski, 15′ Dariusz Zjawiński

Okocimski KS Brzesko: Aleksander Kozioł – Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Radosław Jacek, Mateusz Niechciał – Piotr Darmochwał (58′ Iwan Litwiniuk), Daniel Chyła, Wojciech Wojcieszyński (57′ Bartosz Flis), Jakub Kowalski – Tomasz Ogar, Paweł Smółka.

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński – Mateusz Cichocki, Piotr Klepczarek, Damian Jakubik, Piotr Bazler (59′ Patryk Koziara) – Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Damian Świerblewski (90′ Paweł Sasin), Mateusz Piątkowski – Bartosz Wiśniewski, Dariusz Zjawiński (82′ Grzegorz Piesio).

Żółte kartki: Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Mateusz Niechciał – Piotr Klepczarek, Damian Jakubik, Piotr Bazler, Mateusz Piątkowski, Paweł Sasin.

Widzów: 200.

Komentarze