25 maja 2013

"Piwosze" rozbili Stomil!

Okocimski KS Brzesko w ramach 31. kolejki wygrał ze Stomilem Olsztyn 4:0. Bramki dla „Piwoszy” zdobywali: Piotr Darmochwał, Piotr Koman, Dawid Kucharski oraz Iwan Litwiniuk. „Piwosze” wciąż są w walce o utrzymanie. W środę na własnym terenie podejmować będą Dolcan Ząbki.

Spotkanie rozpoczęło się od odważnych ataków Okocimskiego, ale brakowało wykończenia. Do głosu starali się dojść olsztynianie. Ich niemrawe ataki kończyły się na parze stoperów Dawid Kucharski – Radosław Jacek. Szczególnie podać mogła się gra tego drugiego, dla którego jest był to pierwszy występ w rundzie jesiennej! To właśnie 27-latek był blisko pokonania Piotra Skiby, ale jego uderzenie z rzutu wolnego na corner sparował golkiper „Stomilowców”. Piłkę po uderzeniu Pawła Smółki z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy. Przewaga Okocimskiego została udokumentowana w 31. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciecha Wojcieszyńskiego piłkę do siatki główką skierował Piotr Darmochwał. Nie minęło zbyt wiele czasu, a na tablicy widniał rezultat 2:0. Kolejną centrę Wojcieszyńskiego na bramkę zamienił Piotr Koman, który z radości ściągnął koszulkę za co ukarany został żółtą kartką, a to oznacza, że trener Czesław Palik nie będzie mógł skorzystać z jego usług w środowym starciu z Dolcanem Ząbki (29.05, godz. 17). Wynik do przerwy ustalił Dawid Kucharski, popisując się celnym, plasowanym uderzeniem z rzutu wolnego. Blisko bramki numer cztery był Tomasz Ogar, ale po jego uderzeniu futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W przerwie Zbigniew Kaczmarek dokonał dwóch zmian. W 51. minucie powinno był 4:0 dla „Piwoszy”, a Piotr Darmochwał przegrał pojedynek oko w oko z Piotrem Skibą. Chwilę później groźnie zaatakował Stomil, ale świetnie między słupkami interweniował Dawid Mieczkowski, broniąc uderzenie wprowadzony w przerwie Pawła Łukasika i Dominika Kuna. Podopieczni Czesława Palika mieli okazję, aby podwyższyć prowadzenie, ale dwukrotnie Pawła Smółkę zatrzymał bramkarz Stomilu. W 71. minucie za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska „wyleciał” Grzegorz Lech. W 71. minucie było już 4:0, a na listę strzelców wpisał się Iwan Litiwniuk, wykorzystując podanie Mateusza Niechciała, ustalając wynik końcowy dzisiejszej konfrontacji. W samej końcówce na listę strzelców mógł zapisać się Maciej Termanowski, ale młody zawodnik OKS-u pomylił się o centymetry, a potem trafił tylko w słupek.

[match id=820]

Bramki: 31′ Piotr Darmochwał, 38′ Piotr Koman, 43′ Dawid Kucharski, 78′ Iwan Litwiniuk

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Kamil Hempel – Paweł Głowacki, Michał Glanowski (46′ Paweł Łukasik), Tomasz Strzelec (46′ Dominik Kub), Grzegorz Lech, Paweł Kaczmarek – Paweł Piceluk (62′ Szymon Kaźmierowski).

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Dawid Kucharski, Radosław Jacek, Mateusz Niechciał – Piotr Darmochwał, Piotr Koman, Wojciech Wojcieszyński (77′ Daniel Chyła), Bartosz Flis (68′ Iwan Litwiniuk) – Tomasz Ogar (84′ Maciej Termanowski), Paweł Smółka

Żółte kartki: Janusz Bucholc, Grzegorz Lech, Dominik Kun, Kamil Hempel – Piotr Koman, Dawid Kucharski, Bartosz Flis

Czerwona kartka: Grzegorz Lech (71′ druga żółta)

Komentarze