22 maja 2013

Porażka w Stróżach

Okocimski KS Brzesko w zaległym meczu 20. kolejki I ligi przegrał z Kolejarzem Stróże 0:3 (0:0). Bramki dla stróżan zdobyli: Adam Giesa, Kamil Kurowski i  Michał Gryźlak. W sobotę „Piwoszy” czeka kolejne starcie, a rywalem będzie Stomil Olsztyn, który dzisiaj tylko zremisował z Wartą Poznań.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Okocimskiego KS Brzesko, ale goście nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Bliski trafienia był Paweł Smółka, ale jego uderzenie z główki zatrzymało się na słupku. Najlepszą okazję w 35. minucie miał Wojciech Wojcieszyński, ale jego strzał świetnie obronił golkiper stróżan. Kolejarz także stworzył sobie kilka sytuacji, ale pewnie w bramce spisywał się Dawid Mieczkowski, albo uderzenia sprzed pola karnego były blokowane przez defensorów „Piwoszy”. W końcówce pierwszych 45. minut zawrzało w polu karnym Okocimskiego. Strzał Adama Giesy z trudem nogami obronił Dawid Mieczkowski. Do odbitej piłki starał się dojść Jakub Wolański, upadł na piątym metrze, ale sędzia nie użył gwizdka, z czym nie mogli pogodzić się gospodarze, szczególnie Marcin Stefanik, który w przerwie obejrzał żółtą kartkę za dyskusję.

Na początku drugiej odsłony w spojenie słupka z poprzeczką trafił Paweł Smółka. Niewykorzystana akcja szybko się zemściła. W 52. minucie prowadzenie objął Kolejarz. Dobrze dośrodkowanie Janusza Wolańskiego zamknął Adam Giesa i głową pokonał Dawida Mieczkowskiego. „Piwosze” lekko podłamani, przez kilka minut nie mogli się otrząsnąć. W 64. minucie dobił ich Kamil Kurowski, który popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Podopieczni Czesława Palika głównie z dystansu próbowali swoich sił, ale m.in Wojciech Wojcieszyński uderzał nad poprzeczką. Piłkę po strzale Daniela Chyły z linii bramkowej wybił zawodnik Kolejarza. Wynik meczu w 89. minucie ustalił wprowadzony z ławki Michał Gryźlak i kolejna porażka Okocimskiego w I lidze stała się faktem.

[match id=621]

Bramki: 52′ Adam Giesa, 64′ Kamil Kurowski, 89′ Michał Gryźlak

Kolejarz Stróże: Łukasz Lisak – Witold Cichy, Cezary Stefanik, Krzysztof Markowski, Kamil Nitkiewicz (46′ Michał Gryźlak) – Kamil Kurowski, Chiekh Niane, Marcin Adamek, Janusz Wolański, Adam Giesa (80′ Rafał Pietrzak) – Maciej Kowalczyk (72′ Krystian Pieczara).

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Dawid Kucharski, Rafał Cegliński, Mateusz Niechciał – Iwan Litwiniuk (66′ Piotr Darmochwał), Daniel Chyła, Piotr Koman, Jakub Kowalski, Wojciech Wojcieszyński (83′ Bartosz Flis) – Paweł Smółka (75′ Tomasz Ogar).

Żółte kartki: Marcin Stefanik, Kamil Kurowski, Adam Giesa – Piotr Darmochwał

Widzów: 100.

Komentarze