8 maja 2013

Wróbel zatrzymał "Piwoszy"

Okocimski KS Brzesko KS bezbramkowo zremisował z Olimpią Grudziądz, w ramach 28. kolejki I ligi. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się Michał Wróbel, który pozbawił „Piwoszy” szansy na odniesienie zwycięstwa. Podopieczni Czesława Palika aktualnie mają na swoim koncie 23 punkty. Już w sobotę czeka ich starcie z Arką Gdynia (godz. 17:30).

W pierwszych minutach meczu gra toczyła się głównie środku boiska. Z czasem zarysowała się delikatna przewaga Olimpii, ale uderzenia Mateusza Górki i Jana Pawłowskiego były zbyt lekkie, aby mogły zaskoczyć Dawida Mieczkowskiego. Po kwadransie gry do głosu doszedł Okocimski, ale nad poprzeczką strzelali Piotr Darmochwał i Tomasz Ogar. W 31. minucie blisko trafienia był Daniel Chyła, ale po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego skierował piłkę głową nieznacznie obok słupka. Tuż przed przerwą w polu karnym upadł Jakub Kowalski, ale arbiter nie użył w tej sytuacji gwizdka i ostatecznie w pierwszej połowie nie oglądaliśmy goli.

Po zmianie stron „Piwosze” mieli sporo szcześcia. Z dwóch metrów piłki do siatki nie skierował Maciej Rogalski. Niespełna sześćdziesiąt sekund później nieznacznie chybił Jan Pawłowski. W 57. minucie blisko wpisania się na listę strzelców był Piotr Darmochwał. Piłka po jego uderzeniu o centymetry minęła słupek bramki grudziądzan. W 60. minucie powinno być 1:0 dla „Piwoszy” ale Tomasz Ogar przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Wróblem. Optyczną przewagę mieli brzeszczanie, ale tego dnia nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie dysponowanego golkipera Olimpii. W 76. minucie blisko trafienia był Adam Banasiak, ale piłka ostemplowała tylko słupek. Końcówka konforntacji należała do „Piwoszy”, którzy do Grudziądza przyjechali po trzy punkty. Plan pokrzyżował im Michał Wróbel, broniąc strzały Tomasza Ogara i Jakuba Kowalskiego. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, z dwudziestu metrów uderzał Daniel Chyła, ale 33-latek po raz kolejny popisał się kunsztem bramkarskim.

Zawodnicy Okocimskiego mogli jedynie łapać się za głowy. Mimo wyraźniej przewagi, podopieczni Czesława Palika tylko zremisowali z Olimpią Grudziądz i z dużym niedosytem wracają do Starogardu Gdańskiego. W sobotę czeka ich pojedynek z Arką Gdynia.

[match id=785]

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel – Marcin Kokoszka (84′ Robert Pisarczuk), Michał Łabędzki, Marcin Staniek, Maciej Rogalski – Mateusz Górka (46′ Adam Banasiak), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Adrian Frańczak – Piotr Ruszkul, Jan Pawłowski.

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Dawid Kucharski, Konrad Wieczorek – Jakub Kowalski, Piotr Koman, Daniel Chyła, Piotr Darmochwał (77′ Iwan Litwiniuk) – Tomasz Ogar (86′ Bartosz Flis), Paweł Smółka.

Żółta kartka:Marcin Kokoszka