4 maja 2013

Pozostał spory niedosyt

Okocimski KS Brzesko po emocjonującym spotkaniu zremisował 2:2 (1:1) z Miedzią Legnica, w ramach 27. kolejki 1 ligi. Bramki dla „Piwoszy” zdobyli Bartosz Flis oraz Piotr Darmochwał. To jednak nie wystarczyło, aby brzeszczanie po raz pierwszy w tym sezonie mogli cieszyć się ze zwycięstwa na własnym terenie. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Damian Lenkiewicz, a w 75. minucie stan pojedynku wyrównał Krzysztof Wołczek.

W wyjściowym składzie znalazł się Piotr Darmochwał, który od początku wykazywał dużą chęć do gry. W 9. minucie jego uderzenie sprzed pola karnego z problemami obronił Aleksander Ptak. Z czasem do głosu dochodziła Miedź. Strzały Marcina Nowackiego i Piotra Madejskiego zatrzymał Dawid Mieczkowski, a Jakuba Grzegorzewskiego zablokowali stoperzy „Piwoszy”. Swoich sił z dystansu próbował Konrad Wieczorek, ale uderzył minimalnie niecelnie. W 36. minucie mieliśmy 1:0 dla Okocimskiego, a podanie Jakuba Kowalskiego na bramkę zamienił Bartosz Flis, dla którego to było pierwsze trafienie w barwach beniaminka z Małopolski. Podopiecznym Czesława Palika nie udało się dowieźć prowadzenia do końca pierwszej połowy. W 44. minucie świetnym podaniem popisał się Piotr Madejski, a Damian Lenkiewicz pewnie pokonał Dawida Mieczkowskiego.

Po zmianie stron stroną przeważającą byli gospodarze, ale brakowało skuteczności. W 66. minucie blisko bramki był Wojciech Wojcieszyński, ale jego strzał obronił Aleksander Ptak. Napór „Piwoszy” nie ustawał. Remis nie zadawalał podopiecznych Czesława Palika. Na kwadrans przed końcem na 2:1 trafił Piotr Darmochwał, wykorzystując podanie Tomasza Ogara. Radość brzeszczan nie trwała zbyt długo. Niespełna sześćdziesiąt sekund później stan rywalizacji wyrównał Krzysztof Wołczek. To nie podłamało Okocimskiego, który do samego końca walczył o pełną pulę. W 85. minucie dogodną sytuację zmarnował Bartosz Flis. Strzał Iwana Litwiniuka z trudem obronił golkiper legniczan, a dobitka Tomasza Ogara była niecelna. W światło bramki z najbliższej odległości nie trafił także Piotr Darmochwał.

Piłkarze Okocimskiego KS Brzesko po końcowym gwizdku sędziego czuli ogromny niedosyt. Na boisku pozostawili sporo zdrowia, ale nie udało się im zainkasować trzech punktów, które są im bardzo potrzebne, jeśli chcą myśleć o utrzymaniu. W następnym tygodniu „Piwoszy” czekają dwa wyjazdowe starcia, oba na północy Polski. Najpierw z Olimpią Grudziądz (08.05), a następnie z Arką Gdynia (11.05).

[match id=782]

Bramki: 36′ Bartosz Flis, 74′ Piotr Darmochwał – 44′ Damian Lenkiewicz, 75′ Krzysztof Wołczek.

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Konrad Wieczorek, Damian Byrtek, Dawid Kucharski (67′ Rafał Cegliński), Mateusz Wawryka – Piotr Darmochwał, Wojciech Wojcieszyński (67′ Daniel Chyła), Piotr Koman, Jakub Kowalski (86′ Iwan Litwiniuk) – Bartosz Flis, Tomasz Ogar.

Miedź Legnica: Aleksander Ptak – Adrian Woźniczka, Grzegorz Bartczak, Daniel Tanżyna, Krzysztof Wołczek – Piotr Kasperkiewicz (61′ Dawid Retlewski), Adrian Łuszkiewicz, Marcin Nowacki, Piotr Madejski – Damian Lenkiewicz (69′ Mariusz Zasada), Jakub Grzegorzewski (78′ Zbigniew Zakrzewski).

Żółte kartki: Wojciech Wojcieszyński, Piotr Koman, Tomasz Ogar, Mateusz Wawryka – Adrian Woźniczka, Daniel Tanżyna, Damian Lenkiewicz.