27 kwietnia 2013

Ciężkie zadanie w Jaworznie

Sytuacja Okocimskiego KS Brzesko jest zła, ale nie beznadziejna. Zawodnicy i trenerzy wciąż powtarzają, że awans jest w ich zasięgu. Tak optymistycznie w przyszłość nie patrzą kibice „Piwoszy”, którzy cały sezon czekają na zwycięstwo przy Okocimskiej 34. Piłkarze beniaminka z Małopolski znacznie lepiej radzą sobie na wyjazdach. Już w niedzielę kolejna podróż. Podopieczni Czesława Palika udadzą się do Jaworzna, gdzie w ramach 26. kolejki zmierzą się z GKS-em Tychy.

Tyszanie do tej pory bardzo dobrze spisują się na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Po 25. meczach mają na swoim koncie 43 punkty i do miejsca premiowanego awansem tracą zaledwie cztery „oczka”. Złożyło się na to 12 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek (31-21). W rundzie jesiennej „Piwosze” przegrali „u siebie” z GKS-em Tychy 1:3, choć po bramce Wojciecha Wojcieszyńskiego prowadzili 1:0. Jeszcze przed przerwą do siatki z rzutu wolnego trafił Piotr Rocki, a na 2:1 strzelił Marcin Folc. Ten sam zawodnik w 80. minucie ustalił wynik spotkania. To właśnie Marcin Folc jest najskuteczniejszym strzelcem najbliższego rywala brzeszczan. Do tej pory siedmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

GKS Tychy, podobnie jak Okocimski, w sezonie 2012/2013 pełni rolę beniaminka. W poprzednim sezonie, tyszanie wywalczyli wicemistrzostwo II Polskiej Ligi, gr. zachodniej i nikt nie spodziewał się, że zawodnicy tyskiego GKS-u będą czuli się tak dobrze w I lidze. Tyszanie za cel stawiali sobie spokojne utrzymanie, a teraz są w gronie kandydatów do awansu. W Tychach rozpoczęto budowę stadionu, który pomieści ponad 15 tysięcy kibiców, dlatego też podopieczni Piotra Mandrysza swoje mecze jako gospodarze rozgrywają na obiekcie Victorii w Jaworznie.

Trener Czesław Palik w niedzielę będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. Nikt nie pauzuje za kartki, nikt także nie narzeka na kontuzje. Inaczej ma się sprawa w Tychach, gdzie nadmiar upomnień wyeliminował z gry Mateusza Kupczaka. Z powodu ciężkiej kontuzji (zerwane więzadła krzyżowe) z Okocimskim na pewno nie wystąpi Marcin Ściański.

„Piwosze” do Jaworzna jadą po trzy punkty i poprawę nastrojów po frustrującej porażce z Sandecją Nowy Sącz. Początek starcia z tyszanami o godz. 17.

Więcej informacji o najbliższym rywalu:

Tyski Sport Spółka Akcyjna
Górniczy Klub Sportowy Tychy
Data założenia: 20 kwietnia 1971
Data założenia spółki: 13 kwietnia 2011
Barwy: zielono-czarno-czerwone
Adres: Barona 30, 43-100 Tychy (klub); Edukacji 7, 43-100 Tychy (stadion)
Stadion: Stadion Miejski w Tychach
pojemność – 12.000 miejsc (2.000 siedzących) / oświetlenie – brak / boisko – 105 m x 68 m
Prezes: Alina Sowa (od 17 lipca 2012)
Trener: Piotr Mandrysz (od 23 czerwca 2011)

Sukcesy:

wicemistrzostwo Polski – 1975/76
1/4 finału Pucharu Polski – 1976/77

Źródło: własne/90minut.pl

Komentarze