23 kwietnia 2013

Podsumowanie 24. kolejki

Sporo emocji dostarczyły kibicom mecze w ramach 24. kolejki I ligi. Liderem na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy pozostaje Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która dzięki fantastycznemu trafieniu Dariusza Pawlusińskiego pokonała GKS Katowice. Tuż za plecami niecieczan plasuje się Cracovia, która w pojedynku z Wartą Poznań przegrywała już 0:1, ale po przerwie odrobiła straty z nawiązką. Pierwsze trzy punkty na wiosnę zdobył Mistrz Jesieni – Flota Świnoujście, wygrywając z Arką Gdynia. Cały czas pozytywnie zaskakują ekipy GKS-u Tychy i Dolcanu Ząbki. Obie ekipy dzięki zwycięstwom z Olimpią Grudziądz i Kolejarzem Stróże nadal utrzymują kontakt z czołówką i cały czas liczą się w walce o awans. Dopiero na 6. lokacie plasuje się Zawisza Bydgoszcz, który dość niepodziewanie przegrał na własnym terenie ze Stomilem Olsztyn.W Nowym Sączu miejscowa Sandecja okazała się minimalnie lepsza od Miedzi, a o zwycięstwie nowosądeczan zadecydował gol Patryka Tuszyńskiego w 85. minucie. Wyniki tych obu spotkań, w kontekście walki o utrzymanie, bardzo interesowały zawodników Okocimskiego, którzy bez najmniejszych problemów zwyciężyli z Polonią Bytom i wciąż zachowują szansę, aby pozostać w gronie pierwszoligowców. Walkowera za mecz z ŁKS-em Łódź tym razem otrzymała Bogdanka Łęczna.