23 kwietnia 2013

Dwie wygrane juniorów młodszych

Juniorzy Młodsi nie mieli najmniejszych problemów z pokonanie KS Białej oraz Iskry Tarnów, w ramach I ligi Juniorów Młodszych TOZPN. Podopieczni Sławomira Rydza aktualnie są na najniższym stopniu podium i mają duże szanse na awans do rozgrywek małopolskich. Ich najbliższym rywalem będzie Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (27 kwietnia, godz. 11).

Po zimowej przerwie i odwołanej pierwszej kolejce na boisku w Brzesku spotkały się drużyny Juniorów Młodszych Okocimskiego Klubu Sportowego i KS Biała, aby rozegrać mecz w ramach 11 kolejki rozgrywek I Ligi Juniorów Młodszych Tarnowskiego OZPN.

O samego początku spotkania swój styl gry narzucili piłkarze z Brzeska, którzy dążyli do jak najszybszego zdobycia prowadzenia. Goście blokowali dostępu do bramki cała drużyną, więc trudno było przedrzeć się w pole karne Białej. Pierwsza bramka wpadła w 17. minucie, kiedy to świetnym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 30. metrów popisał się Kurzywilk. Następnie w 27. minucie indywidualną akcją popisał się Babraj, który świetnie obsłużył Buchowicza, a ten uderzeniem na pustą bramkę zdobył bramkę na 2:0. Goście próbowali długimi wybiciami do napastników zmienić obraz gry, lecz nie mogli się oni przebić przez niezawodną linię obrony OKS-u. Jeszcze przed przerwą juniorzy z Brzeska zdobyli trzecią bramkę, gdy Babraj pewnie wykończył akcję Kukli. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 3:0. Na drugą część meczu Okocimski wyszedł bez zmian w składzie, natomiast trener gospodarzy dokonał dwóch zmian. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, nadal przeważali gospodarze. W 54. minucie na 4:0 podwyższył ponownie Babraj, tym razem po podaniu Buchowicza. W 65. minucie podczas swojego pierwszego kontaktu z piłką, zaraz po wejściu na boisko, gola na 5:0 zdobył Musiał. Wynik meczu w 75. minucie po indywidualnej akcji ustalił kapitan młodych „Piwoszy” Grzesik.

Okocimski KS Brzesko – KS Biała 6:0 (3:0)

Bramki: 17′ Kurzywilk, 27′ Buchowicz, 34′,54′ Babraj, 65′ D. Musiał, 75′ Grzesik

Okocimski KS Brzesko: Bączek – Chudoba, Maciaś, Świerczek, Kukla (75′ Szuba), Duda (60′ Paterek), Buchowicz (60′ Gemza), Grzesik – K. Kurzywilk (34′ Gurgul), Marcinów (50′ Kolbusz), Babraj (65′ Musiał D.)

————————————————————-

W niedzielne popołudnie na boisku przy ul. Krzyskiej w Tarnowie spotkały się drużyny Juniorów Młodszych Iskry Tarnów i Okocimskiego KS Brzesko, w ramach 12. kolejki I ligi Juniorów Młodszych TOZPN.

Od pierwszych minut spotkania stroną przeważająca byli goście z Brzeska. Spokojnie konstruowali akcje, próbując uderzeń z dystansu. W 8. minucie kontuzji doznał Chudoba, którego zmienił Kukla. Gospodarze mieli jeden pomysł na grę, czyli dalekie wybicia bramkarza na napastników, lecz bez zarzutu spisywała się defensywa z Brzeska. Pierwszą bramkę w 25. minucie po dokładnym podaniu Grzesika zdobył Babraj. Gra cały czas toczyła się na połowie Iskry, poza pojedynczymi sytuacjami, gdy udało się im przejść w pobliże pola karnego przyjezdnych. Pomimo wielu okazji, drugą bramkę dla OKS-u ponownie zdobył Babraj, wykorzystując błąd obrońców rywali dopiero w 39. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:2. Na drugą część meczu Okocimski wyszedł bez zmian w składzie, natomiast trener gospodarzy dokonał jednej zmiany. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, nadal przeważali juniorzy z Brzeska. Wprawdzie gospodarze starali się zmienić rezultat meczu, lecz wszystkie ich akcje kończyły się na obronie przyjezdnych. Po przerwie w szeregach OKS-u pojawili się nowi gracze, którzy zmienili swoich kolegów, i to oni właśnie byli autorami kolejnych goli dla Okocimskiego. W 75. minucie na 3:0 podwyższył Kolbusz, w 78. Musiał Norbert i w 79. wynik meczu ustalił Kolbusz, ponownie pokonując bramkarza Iskry. Juniorzy z Brzeska zasłużenie odnieśli zwycięstwo, gdyż w dzisiejszym spotkaniu to oni pod każdym względem byli drużyną lepszą.

Iskra Tarnów – Okocimski KS Brzesko 0:5 (0:2)

Bramki: 25′, 39′ Babraj, 75′, 79′ Kolbusz, 78′ N. Musiał

Okocimski KS Brzesko: Bączek – Chudoba (8′ Kukla), Maciaś, Paterek (45′ Świerczek), Ryglowski (70′ Pająk), Duda (60′ Musiał N.), Buchowicz (65′ Kolbusz), Grzesik, Kurzywilk – K. Marcinów (70′ Gemza), Babraj (50′ Musiał D.)

Relacje: Robert Marcinów/okocimski.futbolowo.pl