4 kwietnia 2013

Licencja ŁKS-u zawieszona

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN na środowym posiedzeniu zdecydowała zawiesić licencję Łódzkiemu Klubowi Sportowemu. Oznacza to, że ŁKS nie będzie mógł kontynuować rozgrywek I ligi. – Chyba, że klub ureguluje lub unormuje zaległości finansowe wobec zawodników – powiedział Włodzimierz Głowacki, przewodniczący Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

Przypomnijmy, że 28 lutego Wydział Dyscypliny PZPN zawiesił licencję łódzkiemu klubowi na występy w pierwszej lidze. Powodem były długi wobec pięciu byłych piłkarzy: Roberta Sieranta, Cezarego Stefańczyka, Tomasza Nowaka, Damiana Seweryna i Seweryna Gancarczyka. Kilka dni po ogłoszeniu decyzji przedstawiciele ŁKS-u złożyli odwołanie. Na dzisiejszym posiedzeniu Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN utrzymała jednak karę.

Przedstawiciele ŁKS-u powiedzieli, że są na krawędzi życia i śmierci. Poprosili o to, abyśmy ich nie karali. Pewnie, że szkoda klubu z takimi tradycjami, ale musimy przestrzegać prawa i nie mogliśmy tego zrobić. Klubowi nie przysługuje już żadne odwołanie. Jedynym ratunkiem jest uregulowanie lub unormowanie zaległości finansowych wobec zawodników – dodał Głowacki.

ŁKS, podobnie jak Okocimski KS Brzesko znajduje się w strefie spadkowej i walczy o utrzymanie na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. W przypadku relegowania łodzian z rozgrywek I ligi, każde następne spotkanie zostanie automatycznie zweryfikowane jako walkower.

Źródło: PZPN.pl

Komentarze