15 marca 2013

Okocimski otrzymał dotację z miasta

Okocimski KS Brzesko od Władz Miasta Brzesko otrzymał dotację finansową w wysokości 150 tys. zł. Zarząd brzeskiego klubu na ręce Burmistrza Grzegorza Wawryki oraz Radnych Rady Miejskiej w Brzesku składa najserdeczniejsze podziękowania.

PODZIĘKOWANIA

Zarząd Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku serdecznie dziękuję Radnym Rady Miejskiej w Brzesku i Burmistrzowi Miasta, za przyznanie naszemu stowarzyszeniu dotacji finansowej na szkolenie dzieci i młodzieży na rok 2013.

W klubie naszym szkoli się aktualnie ok. 220 młodych adeptów piłki nożnej, którym okazana przez Państwa pomoc jest niemal niezbędna do realizowania swojej pasji jaką jest uprawianie piłki nożnej a co za tym idzie szkolenia młodego narybku do gry w drużynie seniorów Okocimskiego Klubu Sportowego.

Praca z młodzieżą w naszym klubie uległa w ostatnim czasie wyraźnej poprawie co budzi nadzieję na coraz większy dopływ utalentowanej młodzieży do pierwszego zespołu seniorów. Pierwsze efekty są już dostrzegalne gdyż pierwszoligowy zespół zasilony został trójką utalentowanych wychowanków, którzy przy doświadczonych zawodnikach ogranych na boiskach I ligi mogą czynić kolejne sportowe postępy a w niedalekiej przyszłości stanowić o sile biało-zielonych.

W zakres prowadzonego szkolenia wchodzą zajęcia treningowe w siedmiu młodzieżowych kategoriach wiekowych zaczynając od skrzatów.(tj. rocznik 2007) a kończąc na grupie juniorów starszych (tj. rocznik 1994). Aby zadanie to wykonane zostało prawidłowo należy jego uczestnikom zapewnić fachową opiekę trenerską, która zapewni stały wzrost prezentowanego poziomu sportowego. Szkolenie dzieci i młodzieży w Okocimskim Klubie Sportowym opiera się w głównej mierze na uczestnictwie w regularnych rozgrywkach ligowych oraz turniejach. Wiąże się to z zapewnieniem poszczególnym drużynom transportu na zawody odbywające się poza Brzeskiem zgodnie z terminarzem publikowanym przez Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie lub Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Tarnowie. Rozgrywki te odbywają się w systemie wiosna – jesień. Ponadto poza okresami rozgrywkowymi szkolenie obejmuje okresy przygotowawcze w czasie których poszczególne zespoły rywalizują nakreślony plan poprzez uczestnictwo w spotkaniach sparingowych. W celu prawidłowego przeprowadzenia zadania klub zobligowany jest do zabezpieczenia odpowiedniej bazy sportowej. Dlatego też zapewnione muszą być obiekty na odpowiednim poziomie tj. boisko trawiaste, boisko ze sztuczną nawierzchnią, siłownia, hala, basen. Jednak aby utrzymać a nawet poprawiać poziom szkolenia niezbędna jest pomoc jaką udzieliliście nam Państwo na 2013 rok. W niedalekiej przyszłości nasz klub zamierza jeszcze bardziej postawić na własnych wychowanków jednak nie będzie to możliwe bez Państwa uczestnictwa i wsparcia. Naszym długofalowym planem jest chęć oparcia drużyny seniorów brzeskiego klubu w zdecydowanej większości na zawodnikach wywodzących się z naszego miasta bądź z regionu.

Dlatego też przy kolejnych inicjatywach dotyczących kwestii szkolenia młodzieży liczymy na Państwa pomoc oraz na dialog w pozostałych kwestiach dotyczących funkcjonowania naszego klubu a mających wpływ na pracę z młodzieżą.

Z poważaniem

Zarząd Okocimskiego
KS Brzesko


Komentarze