23 lutego 2013

Dawid Kucharski wzmacnia OKS

Okocimski KS Brzesko pozyskał nowego piłkarza. Dzisiaj półroczny kontrakt, z opcją przedłużenia na kolejny rok, podpisał Dawid Kucharski. – Dostałem ofertę z Okocimskiego i zdecydowałem się tutaj przyjść. Z innych klubów nie miałem jakiś konkretnych propozycji, a bardzo chciałem przepracować okres przygotowawczy i to mi zagwarantowano właśnie w Brzesku – powiedział Dawid Kucharski.

Jesienią 28-latek był bez klubu. Wcześniej grał w Pogoni Szczecin, Lechu Poznań oraz Amice Wronki. Przez dwa sezony (2009-2011) reprezentował barwy Heart of Midlothian FC, drużyny która na co dzień rywalizuje w szkockiej lidze. – Okocimskiemu mogę zaoferować zaangażowanie i walkę. Na pewno w każdym meczu dam z siebie wszystko. Mam tam jakieś doświadczenie, które mogę przekazać młodszym kolegom. Mam nadzieję, że to pomoże nam w skutecznej walce o utrzymanie – przekonuje.

Dawid Kucharski ma być ostoją środka defensywy „Piwoszy”. Nowy nabytek brzeszczan rozegrał 98 spotkań w Ekstraklasie i zdobył w nich 3 bramki. Na tym nie zamierza poprzestać. – W Brzesku chcę się odbudować i wrócić do dawnej formy, bo nie ukrywam, że chciałbym jeszcze pograć w Ekstraklasie, dobić chociaż do tej setki. Niedużo mi już brakuje – zakończył.

W najbliższych dniach kibice Okocimskiego mogą spodziewać się kolejnych transferów.

Dawid Kucharski - doświadczony stoper z Kostrzyna nad Odrą
Komentarze