22 lutego 2013

Podsumowanie półtorarocznej pracy

Podsumowanie półtorarocznej pracy w klubie OKS Brzesko
Prezesa Czesława Kwaśniaka

Szanowni Państwo,

W związku z prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Tarnowie, związanym z naruszeniem przeze mnie Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w trakcie meczu o Puchar Polski OKS – Śląsk Wrocław, poprzez obecność na stadionie OKS w Brzesku większej liczby kibiców i obarczenie tylko mojej osoby winą za ówczesną sytuację i skazanie mnie na wykonywanie prac społecznych zawieszając wymiar kary na dwa lata pragnę poinformować Państwa o mojej dotychczasowej działalności w klubie:

 • Stanowisko Prezesa Zarządu OKS w Brzesku objąłem w czerwcu 2011 r. w bardzo trudnej sytuacji organizacyjnej i finansowej.
 • Przez ten okres, pomimo trudności i kłopotów pracując społecznie wraz z moimi współpracownikami udało się osiągnąć bardzo wiele.
 • Uporządkowano sprawy własnościowe i statutowe Stowarzyszenia OKS
 • Od podstaw zmieniono wizerunek strony internetowej klubu.
 • Poszerzono w prosty sposób bazę sponsorów w tym co szczególnie ważne, udało się przekonać i zachęcić firmy CAN PACK do zdecydowanego zwiększenia zaangażowania w klubie.
 • Dokonano istotnej i widocznej modernizacji infrastruktury w Klubie w tym zakupiono nową trybunę na 200 miejsc siedzących.
 • Zdecydowanie zaktywizowano pracę z młodzieżą w tym szczególnie w grupie skrzatów i orlików co spowodowało gwałtowny wzrost zainteresowania tymi zajęciami.
 • W wymiarze sportowym zespół piłkarski z Brzeska zdecydowanie wygrał rywalizacje w II lidze grupy wschodniej, zostawiając w pokonanym polu takie ośrodki sportowe jak: Olsztyn, Stalowa Wola, Rzeszów, Lublin, Siedlce i Suwałki.
 • Wierzymy, że zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby obecność Brzeska na zapleczu ekstraklasy nie była jednorocznym epizodem.
 • W tym miejscu pragnę również nieskromnie zauważyć, że na mój osobisty wniosek złożony na Zjeździe PZPN w Warszawie od wiosny br., wszystkie kluby I ligowe zostały zwolnione z opłat sędziów, obserwatorów i delegatów, co zdecydowanie obniży koszty bieżącego funkcjonowania.
 • Intensywnie przygotowujemy się do obchodów Jubileuszu 80-lecia Klubu, przypadającego w czerwcu br. Rozmowy ze współorganizatorami uroczystości Urzędem Miasta, Browarem Okocim i innymi sponsorami już zostały przeprowadzone.
 • Zaangażowano w ramach wzmocnienia organizacyjnego klubu profesjonalistów na stanowiska Dyrektora i managera do spraw scautingu i sponsoringu.
 • Pomimo kryzysu i trudnych czasów nie opuścili nas dotychczasowi główni sponsorzy CAN PACK, Carlsberg i Urząd Miasta, deklarują oni wsparcie i pomoc w 2013 roku, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy na bieżąco wspierają nas na miarę swoich możliwości.

Te wymienione wyżej sukcesy i osiągnięcia to dla mnie powód do dumy, satysfakcji i bodziec do intensywnej podkreślam społecznej bezinteresownej pracy, którą zawsze wykonywałem z entuzjazmem i pełnym zaangażowaniem. Uważam, że wyrok jest niesprawiedliwy, gdyż Sąd uznał, że jednak za mało pracuję społecznie zasądzając mi dodatkowe godziny pracy społecznej.

Z czysto ludzkiego punktu widzenia to wyraźny, niestety fatalny sygnał dla ludzi społeczników, którzy z pasją organizują się dla dobra społeczności lokalnej i własnego środowiska.

Dlatego przestrzegając ducha i litery prawa, rezygnuję z funkcji Prezesa OKS Brzesko zapewniając, że nadal jako już osoba prywatna, będę nadal wspierał klub w jego codziennej pracy.

Wszystkim współpracownikom i sponsorom raz jeszcze serdecznie dziękuję, a naszej I ligowej drużynie życzę utrzymania w gronie I ligowców.

Z wyrazami szacunku

Czesław Kwaśniak

Komentarze