16 lutego 2013

Prezes nie akceptuje wyroku

Decyzją Sądu Okręgowego w Tarnowie, prezes Okocimskiego KS Brzesko Czesław Kwaśniak za naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, podczas meczu 1/16 Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław, został skazany na miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych. Wykonanie kary sąd zawiesił na okres próby wynoszący 2 lata. Dokładną liczbę widzów podczas meczu określono na podstawie wykonanych przez policję zdjęć. Impreza odbyła się bez zakłóceń, w sportowej i rodzinnej atmosferze, co wpłynęło wg Sądu na złagodzenie wyroku.

Wyrok jest prawomocny, ale z nim nie zgadza się prezes Czesław Kwaśniak, bo jak twierdzi, jest niesprawiedliwy i jest to ewenement na skalę kraju, dlatego na piątkowej ogólnopolskiej konferencji prasowej wraz ze swoimi adwokatami poinformuje o szczegółach przesłuchań na policji i prowadzonego procesu, a także o możliwościach dalszego działania w tej sprawie – powiedział Tomasz Duda, rzecznik prasowy Okocimskiego.

Konferencja prasowa odbędzie się w piątek (22 lutego o godz. 11) w siedzibie klubu, przy ul. Okocimskiej 34. – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą sprawą dziennikarzy. Szczegółowy plan konferencji zostanie przedstawiony w późniejszym terminie – poinformował Tomasz Duda.

Komentarze