4 lutego 2013

Koman, Chyła i Termanowski w Brzesku

Dzisiaj podpisy na kontraktach złożyło trzech zawodników. Nowymi piłkarzami Okocimskiego KS Brzesko zostali Piotr Koman, Daniel Chyła oraz Maciej Termanowski. Pierwsza dwójka z brzeszczanami związała się półroczną umową z możliwością przedłużenia jej na kolejne 12 miesięcy. Z kolei młodzieżowiec Maciej Termanowski parafował 2,5-letni kontrakt.

Piotr Koman teraz będzie grał w Okocimskim

Piotr Koman (ur. 25 czerwca  1985) w poprzednim sezonie i w rundzie jesiennej obecnych zmagań, występował w Podbeskidziu Bielsko-Biała i zagrał w 9. spotkaniach Ekstraklasy. Po rundzie jesiennej klub „Górale” nie zdecydowali się przedłużyć kontraktu z defensywnym pomocnikiem. W swoim piłkarskim CV oprócz Podbeskidzia ma także występy w Pogoni Szczecin.  Za 27-latkiem przemawiają bardzo dobre warunki fizyczne oraz duże doświadczenie (47 gier na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy).

Daniel Chyła jeszcze w barwach Floty, fot. sportowefakty.pl

Daniel Chyła urodził się 9 lutego 1988 w Darłowie. Do Brzeska przeszedł z lidera I ligi Floty Świnoujście,  w której rozegrał 43 mecze, zdobywając 3 bramki. 24-latek występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Zanim trafił do Świnoujścia, grał m.in. w Górniku Polkowice oraz Zagłębiu Lubin.

Nowy młodzieżowiec Okocimskiego

18-letni Maciej Termanowski jest wychowankiem Wisły Kraków. Dotychczas grał w juniorach „Białej Gwiazdy”, występując jako napastnik. W sezonie 2011/2012 pięciokrotnie zagrał w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Maciej Termanowski będzie czwartym po Dawidzie Mieczkowskim, Aleksandrze Koziole i Konradzie Wieczorku zawodnikiem ze statusem młodzieżowca w szeregach „Piwoszy”.

Komentarze