26 stycznia 2013

Okocimski testuje zawodników

W dzisiejszym sparingu Okocimskiego KS Brzesko z Partizanem Bardejov miało zagrać dziewięciu testowanych zawodników, w tym dwóch obcokrajowców, tj. Ukrainiec i Słowak. W piątek po kilkudniowym pobycie w Brzesku z dalszych treningów z „Piwoszami” zrezygnował Łukasz Maliszewski (Korona Kielce). Na Słowacji zabrakło także Krzysztofa Bigasa (Unia Nowa Szarzyna), który na własną prośbę opuścił Brzesko.

Dzisiaj trener Krzysztof Łętocha podjął pierwsze personalne decyzje. Opiekun „Piwoszy” zrezygnował z usług Radosława Mikołajczaka (Elana Toruń), który był autorem drugiej bramki dla OKS-u w dzisiejszym meczu kontrolnym, a także Ukraińca Jaroslava Kuciaby.

Spośród testowanych piłkarzy, trzech zawodników przypadło do gustu brzeskiemu sztabowi trenerskiemu. – Teraz wszystko po stronie władz klubu, które podejmą z tymi zawodnikami negocjacje kontraktowe. W gronie wskazanych przez trenera Łętochę jest środkowy obrońca i dwóch defensywnych pomocników. Dwóch z tej trójki, to piłkarze mający za sobą grę na poziomie polskiej ekstraklasy. Szczegółowe personalia ujawnione zostaną w momencie podpisania kontraktów – powiedział Dawid Frąckowiak, dyrektor klubu.

Los pozostałych sprawdzanych zawodników nie został jeszcze definitywnie rozstrzygnięty. W nadchodzących dniach do Brzeska przyjadą kolejni piłkarze i dopiero po przyjrzeniu się im, podjęta zostanie ostateczna decyzja. Klub nadal poszukuje piłkarzy na pozycję lewego obrońcy, rozgrywającego oraz bocznego pomocnika, który z powodzeniem mógłby grać także jako napastnik.

Komentarze