13 listopada 2012

Wieczorek pojechał na kadrę

Wczoraj, o godz. 20 w hotelu Ibis Warszawa Reduta stawił się Konrad Wieczorek. Obrońca Okocimskiego został powołany do reprezentacji Polski U-21, która 14 listopada (godz. 15:30) rozegra sparing z Bośnią i Hercegowiną. 20-latek nie spodziewał się tego wyróżnienia. – Byłem bardzo zaskoczony, kiedy dowiedziałem się, że zostałem powołany.Mam nadzieję, że uda mi się zadebiutować, zagrać choć parę minut i pokazać się z dobrej strony – liczy.

Dla prawego obrońcy „Piwoszy” nie będzie to pierwszy występ z orzełkiem na piersi. – Wcześniej miałem okazję zagrać w kadrach młodzieżowych U-15 i U-16. Mam na swoim koncie cztery oficjalne występy – powiedział.

Podczas zgrupowania, Konrad Wieczorek będzie miał okazję odświeżyć stare, szkolne znajomości. – Wśród powołanych mam paru kolegów, m.in. Michała Czekaja i Michała Chrapka, z którymi chodziłem do klasy w szkole, a także Mateusza Klicha, z którym grałem w Cracovii – tłumaczy.

Dobrą postawę i regularne występy 20-latka w bieżącym sezonie zauważył trener reprezentacji Polski U-21 Stefan Majewski. – My jako trenerzy chcemy sobie sprawdzić zawodników, zobaczyć jak oni funkcjonują w reprezentacji. Konrad jest chłopakiem obdarzonym dużym talentem i jeśli nadal będzie podstawowym zawodnikiem Okocimskiego, to jego talent będzie się rozwijał – uzasadnił powołanie Stefan Majewski.

Zgrupowanie kadry kończy się 14 listopada w godzinach wieczornych, po przylocie do Warszawy. Następnego dnia, zawodnik powróci już do zajęć z Okocimskim i skupi się na przygotowaniach do meczu z Wartą Poznań (18.11, godz. 12.30).

Komentarze