9 listopada 2012

Jesienne ostatki w Brzesku

Już jutro Okocimski KS Brzesko po raz ostatni w rundzie jesiennej wystąpi przed własną publicznością. Rywalem „Piwoszy” będzie ŁKS Łódź – będzie to ostatnia okazja beniaminka z Małopolsku, aby odnieść zwycięstwo na własnym terenie, w 2012 roku, a dla trenera Krzysztofa Łętochy prawdopodobnie mecz o być albo nie być w Brzesku.

ŁKS Łódź to spadkowicz z Ekstraklasy, ale niewiele brakowało, aby łodzianie nie otrzymali licencji na grę w I lidze. Ostatecznie władzom łódzkiego klubu udało się dopiąć kwestie organizacyjne i mistrza Polski z 1958 0raz 1998 roku możemy oglądać na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej – nie spisuje się jednak najlepiej. Po 15. kolejkach ŁKS zgromadził zaledwie 10 punktów, o dwa „oczka” mniej od brzeszczan i plasuje się na przedostatnim, siedemnastym miejscu. Ich bilans bramkowy to 16-34, a to potwierdza, że łódzka defensywa jest najgorsza w całej I lidze.

Będzie to starcie dwóch sąsiadów z dołu tabeli. Dyspozycja jednych i drugich nie jest najlepsza. ŁKS Łódź w poprzedniej kolejce „u siebie” przegrał z Miedzią Legnica (0:1), a Okocimski przegrał na wyjeździe z Dolcanem Ząbki (0:1). Obie ekipy punktów potrzebują jak tlenu, aby oddalić od siebie widmo spadku i nie stracić kontaktu z drużynami znad „kreski” i w jak najlepszych nastrojach przystąpić do przygotowań do rundy rewanżowej.

Początek pojedynku z ŁKS-em Łódź już jutro, o godz. 12. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski w Brzesku, przy ul. Okocimskiej 34.

Kilka informacji o najbliższym rywalu:
Łódzki Klub Sportowy Spółka Akcyjna
Łódzki Klub Sportowy
Rok założenia: 1908
Data założenia spółki: 29 grudnia 2009
Barwy: biało-czerwono-białe
Adres: Aleja Unii Lubelskiej 2, 94-020 Łódź
Stadion: MOSiR
pojemność – 7.000 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie – 1300 lx / boisko – 105 m x 70 m
Prezes: Andrzej Voigt (od 7 lutego 2012), Maciej Janicki (od 1 października 2012)
Trener: Marek Chojnacki (od 1 czerwca 2012)

Źródło: własne/90minut.pl

Komentarze