3 listopada 2012

Przerwana seria w Ząbkach

Okocimski KS Brzesko przegrał z Dolcanem Ząbki 0:1 (0:0), w ramach 15. kolejki I ligi. Jedyną bramkę w tym spotkaniu w 53. minucie zdobył Grzegorz Piesio. Zakończyła się seria pięciu meczów bez porażki i „Piwosze” nadal plasują się strefie spadkowej.

„Piwosze” od początku spotkania, tak jak to było z GKS-em Katowice czy Stomilem Olsztyn, starali się zaatakować. Na pozycji spalonej łapani byli Paweł Smółka oraz Mateusz Pałowicz, a wrzutki ze skrzydeł były skutecznie wybijane przez defensywę Dolcanu.  W 8. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze, ale Piątkowski z ostrego kąta nie zdołał pokonać Dawida Mieczkowskiego. Później z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Piotr Darmochwał, a następnie strzał Pawłowicza w ostatniej chwili zablokował Klepczarek. Dwukrotnie Mieczkowskiego próbował pokonać Maciej Tataj, ale minimalnie chybiał celu. Tuż przed przerwą okazję miał Grzegorz Piesio, ale piłkę po jego strzale wybili skutecznie obrońcy beniaminka z Małopolski i kibice w Ząbkach w pierwszej połowie nie oglądali bramek.

Po zmianie stron Dolcan dopiął swego. W 53. minucie Grzegorz Piesio minął dwóch obrońców i oddał mocny, płaski strzał sprzed pola karnego, nie dając najmniejszych szans na interwencję Dawidowi Mieczkowskiemu. Bramka podziała mobilizująco na „Piwoszy”, ale próba Piotra Darmochwała nie sprawiła problemów Leszczyńskiemu. Okocimski w późniejszym okresie meczu zaczął przejmować kontrolę nad boiskowymi zdarzeniami, zagrał zdecydowanie wyżej, nie liczył tylko na kontry, ale i to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Brzeszczanie nie mając już nic do stracenia, odkryli się i nadziali na kilka groźnych kontr. W jednej z nich Maciej Tataj trafił jednak tylko w słupek, a później jego próbę na rzut rożny nogą sparował Mieczkowski.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie nieznaczną porażką Okocimskiego.”Piwosze” przerwali serię pięciu meczów bez porażki i zmarnowali doskonałą okazję, aby opuścić strefę spadkową. Za tydzień (10.11, godz. 12) do Brzeska zawita przedostatnia drużyna w I lidze – ŁKS Łódź. W tym pojedynku Okocimski musi już zdobyć komplet punktów, aby w jak najlepszych nastrojach wyjechać do Poznania, gdzie zakończy jesienne zmagania, rywalizując z miejscową Wartą.