27 października 2012

Od 3:0 do 3:3 – dwa różne oblicza OKS-u

Okocimski KS Brzesko zremisował ze Stomilem Olsztyn 3:3 (3:1) w meczu 14. kolejki I ligi. „Piwosze” już po dziesięciu minutach prowadzili w meczu 3:0, jednak nie zdołali odnieść upragnionego, pierwszego zwycięstwa na własnym terenie. Beniaminek z Małopolski po raz siódmy w tym sezonie kończył mecz w dziesiątkę.

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami, w pierwszym składzie po kilkumiesięcznej przerwie znalazł się Mateusz Pawłowicz. Trener Krzysztof Łętocha posadził na ławce Tomasza Baligę, cofnął Wojciecha Wojcieszyńskiego do środka pola, a Piotra Darmochwała ustawił tuż za Pawłem Smółką. Jeszcze dobrze nie rozpoczęło się to spotkanie, a Okocimski już prowadził. Na strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Mateusz Wawryka, piłka po drodze odbiła się od obrońcy Stomilu i zaskoczyła Tomasza Ptaka. W 7. minucie  było już 2:0. Z prawej strony wrzucał Paweł Pyciak. Z futbolówką minął się Wojciech Wojcieszyńki, ta spadła pod nogi Litwiniuka, który mocnym strzałem z lewej nogi nie dał szans golkiperowi olsztynian na jakąkolwiek reakcję. Od początku zawodnicy Okocimskiego „rzucili się” na rywala, wygrywali pojedynki 1 na 1 oraz wszystkie stykowe sytuacje. Goście z Olsztyna w 10. minucie nie wiedzieli co się dzieje. Bardzo dobrze z rzutu wolnego dośrodkowywał Litwiniuk. Akcję na dalszym słupku zamykał Piotr Darmochwał. Pomocnik OKS-u zgrał główką piłkę wzdłuż pola bramkowe, a tam wyskoczył do niej Paweł Smółka i umieścił ją w siatce. Po dziesięciu minutach mieliśmy prawdziwą demolkę na Okocimskiej 34. Wydawało się, że już nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa Okocimskiemu. Tak pomyśleli sobie zawodnicy z Brzeska, którzy zbyt wcześniej cieszyli się z pierwszej domowej victorii. W 17. minucie do głosu doszli goście. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Kaźmierowski i głową posłał futbolówkę w długi róg bramki Mieczkowskiego. Chwilę później dogodną sytuację na 4:1 zmarnował Paweł Smółka, uderzając tylko obok słupka. Szanse miał także Wojcieszyński, ale pomylił się nieznacznie. W szeregach olsztynian bardzo aktywny był Mindaugas Kalonas, który był „mózgiem” Stomilu. Po podaniu Litwina przed szansą stanął Kaźmierowski, ale jego soczystą próbę świetnie, instynktownie obronił Dawid Mieczkowski i piłkarze na przerwę schodzili przy wyniku 3:1.

Po przerwie, na boisko nie wybiegł już Valentin Jeriomenko, który doznał jakiegoś urazu i w został zmieniony przez Tomasza Baligę. Druga odsłona zaczęła się fatalnie dla „Piwoszy”. W 49. minucie Rafał Cegliński sfaulował w polu karnym Mindaugasa Kalonasa i sędzia bez chwili zawahania wskazał na jedenastkę, a stopera Okocimskiego odesłał do szatni. Rzut karny pewnie wyegzekwował Łukasz Jegliński i olsztynianie złapali szybko kontakt z gospodarzami. Niespełna dwie minuty później mogli wyrównać, ale Kalonas pomylił się nieznacznie, a chwilę później Jegliński posłał piłkę centymetry obok słupka. Okocimski, który przez ponad 40 minut musiał grać o jednego zawodnika mniej, dzielnie się bronił. W 80. minucie Paweł Smółka zdecydował się na uderzenie, ale trafił wprost w Tomasza Ptaka. Upór Stomilu został wynagrodzony cztery minuty później. Zamieszanie podbramkowe najlepiej wykorzystał wprowadzony z ławki Paweł Łukasik i pewnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Mieczkowskiemu. W obozie gości zapanowała ogromna radość. Od stanu 0:3 doprowadzili do remisu i jak się później okazało, wywieźli z Brzeska jeden punkt. Trener Krzysztof Łętocha na ostatnie minuty wpuścił na plac gry Roberta Trznadla, ale napastnik „Piwoszy” nie zdołał odmienić losów tego dramatycznego spotkania. Najbliżej tego był Iwan Litwiniuk. Piłka po strzale z przewrotki otarła się jednak tylko o górną siatkę. Ostatecznie „Piwosze” stracili dwa punkty, nadal są bez zwycięstwa na własnym terenie i plasują się w strefie spadkowej.

[match id=556]

Bramki: 1′ Mateusz Wawryka, 7′ Iwan Litwiniuk, 10′ Paweł Smółka – 17′ Szymon Kaźmierowski, 50′ Łukasz Jegliński – karny, 84′ Paweł Łukasik