26 października 2012

Wyjątkowy mecz dla Mieczkowskiego

Jutrzejszy mecz Okocimskiego KS Brzesko ze Stomilem Olsztyn będzie wyjątkowy dla Dawida Mieczkowskiego. Bramkarz „Piwoszy” od dziecka kibicuje olsztynianom. Jutro wystąpi po drugiej stronie barykady. – Dla mnie jak wiadomo to szczególny mecz, bo od małego kibicuję Stomilowi, pochodzę z tamtych stron i cieszę się, że znów mogę się zmierzyć z tym zespołem, ale już w pierwszej lidze. Gram jednak dla Okocimskiego i jeśli jutro otrzymam szansę gry to na pewno postaram się, abyśmy to my w tym meczu byli lepsi – zapewnia.

Bramkarz Okocimskiego spodziewa się trudnej przeprawy. Stomil będzie chciał zrewanżować się beniaminkowi z Małopolski za ostatnią porażkę 0:5. – Przed nami kolejny ciężki mecz. Na pewno Stomil przyjedzie do Brzeska walczyć o 3 punkty, ponieważ ich sytuacja w tabeli nie jest kolorowa, mają również trudną końcówkę rundy jeśli chodzi o terminarz. Po rozmowie z jednym z kolegów w drużynie Stomilu mogę powiedzieć, że nastawieni są bardzo bojowo. My im nie leżymy. W ostatnim meczu w Brzesku strzeliliśmy zespołowi z Olsztyna aż 5 bramek, dlatego liczą na pewne przełamanie – powiedział.

20-latek cieszy się, że od jakiegoś czasu dobre funkcjonuje obrona i „Piwosze” nie tracą głupio bramek i punktują w I lidze. – Od kilku meczów złapaliśmy pewności siebie, oswoiliśmy się z ligą i to ma też przełożenie na wyniki i nasze poczynania na boisku. Defensywa dobrze funkcjonuje już od linii ataku, dzięki temu nie tracimy wielu bramek – zaznaczył.

Jutro z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpi Konrad Wieczorek. Bramkarz Okocimskiego uważa, że zespół z Brzeska dysponuje zawodnikami, którzy spokojnie mogą go zastąpić. – Konrad na pewno jest ważnym ogniwem zespołu. Myślę jednak, że w kadrze mamy zawodników, którzy mogą go z powodzeniem zastąpić. Jest Mateusz Pawłowicz czy Przemek Bella, dlatego trener nie powinien mieć z tego powodu większych problemów z zestawieniem pierwszej jedenastki na mecz – zakończył.

Dawid Mieczkowski w swojej dotychczasowej karierze dwukrotnie mierzył się ze Stomilem Olsztyn. Obie potyczki kończyły się zwycięsko (5:0 i 2:1 przyp.red.). Bramka stracona na wyjeździe zakończyła wtedy serię minut bez straconej bramki – 1032.

Komentarze