25 października 2012

Prezes Kwaśniak nie będzie statystą

Prezes Okocimskiego KS Brzesko oraz przedstawiciel Termalici Bruk-Bet Nieciecza Gabriel Starzec to jedyni ludzie z ziemi tarnowskiej, którzy wezmą udział w Walnym Wyborczym Zgromadzeniu Delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie odbędzie się już jutro (26 października w Warszawie), podczas którego odbędą się wybory nowego prezesa i Zarządu PZPN-u.

Czesław Kwaśniak nie będzie biernie przyglądał się obradom i głosowaniu. Jest zwolennikiem głębokich zmian w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Uważa, że tylko w taki sposób można uzdrowić polską piłkę. Przygotował on projekt uchwały, którą przedstawi baronom piłkarskim podczas jutrzejszych obrad. Zmiany będą miały na celu opracowanie zasad nadawania klubom sportowym licencji uprawniających do udziału w rozgrywkach oraz ponoszenia przez kluby kosztów związanych z zapłatą wynagrodzeń sędziom, obserwatorowi PZPN-u oraz innym osobom oddelegowanym na mecze organizowane w ramach rozgrywek mistrzowskich I ligi.

Chciałbym, aby warunkami przyznawania licencji nie było posiadanie stadionu wyposażonego w infrastrukturę sztucznego oświetlenia oraz podgrzewanej murawy, a także aby kluby zostały zwolnione z opłat za wynagrodzenie sędziów, obserwatora PZPN oraz innych osób, które zostały wydelegowane na mecze I ligi – przedstawia pokrótce projekt swojej uchwały Czesław Kwaśniak.

Kandydatami do zastąpienia Grzegorza Laty na fotelu prezesa PZPN-u są: Roman Kosecki, Zbigniew Boniek, Stefan Antkowiak, Zdzisław Kręcina oraz Edward Potok. Głos prezesa Okocimskiego powędruje w stronę Romana Koseckiego, byłego reprezentanta Polski oraz aktualnego posła na Sejm.

Komentarze