22 października 2012

"Zdobyliśmy ważne trzy punkty"

Trener Krzysztof Łętocha nie ukrywał, że Okocimski do Katowic przyjechał po punkty. Opiekun „Piwoszy” uważa, że jego podopieczni dobrze wypełniali na boisku założenia taktyczne, dzięki czemu mogli po spotkaniu wnieść ręce w geście triumfu. – Przyjeżdżając do Katowic, do klubu, który jest firmą z tradycjami, chcieliśmy zdobyć tutaj jakieś punkty. Staraliśmy się konsekwentnie realizować, to co sobie nakreśliliśmy w szatni i dowieźliśmy to zwycięstwo do końca, zdobywając jakże ważne trzy punkty – skomentował.

48-latek zauważa, że GKS nie rozgrywał słabych zawodów. Katowiczanie momentami zepchnęli beniaminka z Małopolski do skomasowanej obrony, ale piłkarze Okocimskiego bardzo dobrze radzili sobie w destrukcji i przeszkadzaniu rywalowi. – GKS grał mocno w ataku pozycyjnym, ale konsekwentnie im przeszkadzaliśmy. Udało nam się szybko strzelić dwie bramki. Później było troszkę ciepło w naszym polu karnym, bo GKS także stwarzał sobie okazje strzeleckie, głównie po dośrodkowaniach – zauważył.

Krzysztof Łętocha, jak również cały zespół, jest zadowolony z końcowego rezultatu. Nie popada w huraoptymizm, tylko skupia się już na przygotowaniach do sobotniej potyczki ze Stomilem. – Cieszymy się z tych trzech punktów. Mamy teraz przed sobą Stomil Olsztyn, do którego będziemy się przygotowywać – zakończył.

Zawodnicy Okocimskiego wczoraj mieli lekki rozruch, a dzisiaj odpoczywali. Od wtorku wznowią treningi i rozpoczną misję „Stomil”. Rywal dobrze im znany z meczów w II Polskiej Lidze gr. wschodniej (5:0 i 2:0 przyp.red.). W sobotę (27 października, godz. 14) okaże się, który z beniaminków wygra starcie w ramach 14. kolejki I Ligi.

Komentarze