6 października 2012

Kolejny remis "Piwoszy"

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz w ramach 11. kolejki I ligi pomiędzy Okocimskim KS Brzesko, a Olimpią Grudziądz. Był to już czwarty remis „Piwoszy” na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Beniaminek z Małopolski z dorobkiem siedmiu punktów plasuje się na 16. miejscu.

Trener Krzysztof Łętocha nie dokonał żadnych roszad w składzie, stawiając na na tych samych zawodników, którzy rozpoczęli mecz w Legnicy. W 4. minucie mogło być 1:0, ale Rafał Cegliński główkował minmalnie nad poprzeczką. Później okazji strzeleckich było jak na lekarstwo. Więcej zagrożenia pod bramką stwarzali gospodarze, ale nie potrafiili tego wykorzystać. Brakowało wykończenia, albo zawodnicy z Brzeska zbyt długo zwlekali z oddaniem strzału, tak jak to było w przypadku Idrissy Cisse, którego próbę zablokował obrońca oponenta. Najbliżsi trafienia w pierwszej połowie byli jednak grudziądzanie, ale główkę Cieślińskiego dobrze wybronił Dawid Mieczkowski. Okocimski liczył na wyprowadzanie groźnych kontr. W większości akcji brakowało ostatniego podania.

W przerwie Olimpia dokonała jednej zmiany. Boisko upuścił Smoliński, a w jego miejsce na placu gry zameldował się Ruszkul – najskuteczniejszy strzelec „biało-zielonych (4 trafienia). W 54. minucie nie najlepiej radzącego sobie Cisse zastąpił Zaniewski, który wprowadził nieco ożywienia w poczynania brzeszczan. Na strzał z dystansu często decydował się Wojciech Wojcieszyński, ale albo brakowało centymetrów, albo pewnie w bramce spisywał się Wróbel. W 72. minucie bez pardonu potraktowany został Tomasz Baliga, który na noszach opuszczał plac gry. Byłego zawodnika Cracovii zmienił Piotr Darmochwał. W 78. minucie zawrzało w polu karnym Olimpii. Sprzed pola karnego strzelał Łukasz Zaniewski. Bramkarz gości „wypluł” piłkę, do której chciał dojść Wojcieszyński, ale kapitan Okocimskiego został złapany „w pół” i sprowadzony do parteru. Sędzia w tej sytuacji nie użył jednak gwizdka, co mocno zezłościło trenera Krzysztofa Łętochę i brzeskich kibiców. W ostatniej akcji na niesygnalizowany strzał z ok. 40 metrów zdecydował się Piotr Darmochwał. Zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę, golkiper grudziądzan sparował na rzut rożny, po czym arbiter z Lublina zagwizdał po raz ostatni.

[match id=522]

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Konrad Wieczorek, Radosław Jacek, Rafał Cegliński, Mateusz Wawryka – Paweł Pyciak (77′ Marcin Szałęga), Tomasz Baliga (72′ Piotr Darmochwał), Valentin Jeriomenko, Wojciech Wojcieszyński, Iwan Litwiniuk – Idrissa Cissé (54′ Łukasz Zaniewski).

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel – Marcin Woźniak, Michał Łabędzki, Marcin Staniek, Robert Pisarczuk – Robert Szczot (67′ Paul Grischok), Mariusz Kryszak, Dariusz Gawęcki, Marcin Smoliński (46′ Piotr Ruszkul), Maciej Rogalski (84′ Adrian Frańczak) – Adam Cieśliński.

Żółte kartki: Litwiniuk, Wojcieszyński – Kryszak, Gawęcki, Woźniak, Ruszkul.

Komentarze