3 października 2012

"Atmosfera znacznie się poprawiła"

W ostatnich tygodniach na formację defensywną spadła fala krytyki. Po remisie w Legnicy obrońcy Okocimskiego zebrali już wiele pochlebnych opinii. Nic dziwnego – „Piwoszom” po raz pierwszy w tym sezonie udało się zachować czyste konto. – W końcu w naszej grze wszystko wyglądało tak chcieliśmy. Byliśmy przez cały mecz skoncentrowani i bardzo zdeterminowani, aby z Legnicy wywieźć punkty. Ostatnio kartki i kontuzje spowodowały, że graliśmy w innych ustawieniach, co odbiło się na naszej grze – tłumaczy Mateusz Wawryka.

25-latek miał za zadanie zatrzymać na skrzydle Wojciecha Łobodzińskiego. Ze swoich obowiązków Mateusz Wawryka wywiązał się bardzo dobrze. Były zawodnik Wisły Kraków i 23-krotny reprezentant Polski nie mógł rozwinąć skrzydeł. – Starałem się koncentrować na tym, aby nie popełnić jakichś błędów, które mogłyby się potem zemścić, a nie na tym, kto występuje po drugiej stronie boiska. W tej lidze najmniejsze niedociągnięcie może być złe w skutkach – powiedział.

Po wywiezieniu punktu z Legnicy, nastroje w szeregach brzeszczan są zdecydowanie lepsze, niż ostatnio. Piłkarze zapowiadają walkę o sześć punktów w meczach z Olimpią i Arką. – Remis w Legnicy sprawił, że atmosfera w drużynie znacznie się poprawiła. Przed nami dwa mecze w Brzesku i chcemy w nich zdobyć sześć punktów – zapewnia.

Wychowanek Okocimskiego po meczu przerwy powrócił do pierwszego składu. Starcie z GKS-em Tychy (1:3 przyp.red.) przyszło mu oglądać tylko z trybun.

Fot. miedzlegnica.eu

Komentarze