29 września 2012

Pierwsze czyste konto "Piwoszy"

Okocimski, w ramach 10. kolejki I ligi, bezbramkowo zremisował w Legnicy z tamtejszą Miedzią. „Piwosze” przerwali serię dwóch porażek z rzędu i do Brzeska wrócili w dobrych nastrojach. Teraz podopiecznych Krzysztofa Łętochy czekają dwie domowe potyczki – z Olimpią Grudziądz i Arką Gdynia.

Spotkanie w Legnicy nie należało do najciekawszych. Obfitowało raczej w sporą ilość walki w środku pola, a sytuacji strzeleckich zarówno z jednej jak i z drugiej strony było jak na lekarstwo. Brzeszczanie skupili się na bronieniu dostępu do własnego pola karnego i wyprowadzaniu kontr. Bliżej zdobycia bramki w pierwszej połowie byli gospodarze, ale uderzenie z rzutu wolnego Madejskiego efektownie i skutecznie zatrzymał Dawid Mieczkowski i obydwie jedenastki na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zaraz na początku drugiej połowy najlepszą okazję na objęcie prowadzenia mieli „Piwosze”, ale Idrissa Cisse po podaniu Iwana Litwiniuka nie potrafił pokonać Bledzewskiego. Okocimski dobrze bronił dostępu do swojej bramki. Piłkarze „Miedziowych” dopiero w 61. minucie stworzyli zagrożenie. Strzał głową Kasperkiewicza wyłapał pewnie Mieczkowski. Później rywalizacja nieco nam się zaostrzyła i arbiter pokazał dwie zółte kartki gospodarzom. Trenerzy, chcąc ożywić poczynania swoich ekip wprowadzali na murawę nowe siły, ale także i rezerwowi nie odmienili losów meczu. W 88. minucie mogło i powinno być 1:0 dla Miedzi. Po dośrodkowaniu, bramkarz OKS-u wypuścił piłkę z rąk, ale błędu 20-latka nie wykorzystał Grzegorzewski. Dobrze Mieczkowskiego zaasekurował Rafał Cegliński, wybijając futbolówkę i zażegnując niebezpieczeństwo. Pojedynek dwóch mistrzów II ligi ostatecznie zakończył się podziałem punktów. Beniaminkowi z Małopolski po raz pierwszy w tym sezonie udało się zagrać na „zero z tyłu”.

[match id=521]

Miedź Legnica: Andrzej Bledzewski – Mariusz Zasada, Mateusz Bany, Adrian Woźniczka, Daniel Tanżyna (69′ Patryk Szymański) – Piotr Kasperkiewicz, Wojciech Łobodziński, Marcin Nowacki (55′ Kamil Hempel), Piotr Madejski – Zbigniew Zakrzewski (80′ Alexandre), Jakub Grzegorzewski

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Konrad Wieczorek, Radosław Jacek, Rafał Cegliński, Mateusz Wawryka – Paweł Pyciak (77′ Paweł Pyciak), Tomasz Baliga, Valentin Jeriomenko, Iwan Litwiniuk, Wojciech Wojcieszyński (86′ Piotr Darmochwał) – Idrissa Cisse (73′ Tomasz Ogar)

Źółte kartki: Zasada, Madejski – Jacek