28 września 2012

Starcie mistrzów II ligi

Okocimski KS Brzesko jutro w Legnicy zmierzy się z tamtejszą Miedzią. Podopieczni Krzysztofa Łętochy na Dolny Śląsk jadą nie„na ścięcie”, ale po zwycięstwo,a co za tym idzie, poprawienie nastrojów i odbicie się od dolnych rejonów tabeli. Początek spotkania o godz. 16.

Miedź Legnica to jeden z czterech beniaminków, który rywalizuje na zapleczu T-Mobile Ekstrklasy w sezonie 2012/2013 – i jak do tej pory najlepiej nieźle sobie radzi. Przed startem rozgrywek, w legniczanach upatrywano „czarnego konia” I ligi. Po dziewięciu kolejkach plasują się na wysokim, szóstym miejscu, z dorobkiem 15-stu punktów (5 zwycięstw, 0 remisów i 4 porażki). W ubiegły weekend Miedź pokonała Olimpię Grudziądz 2:1 i awansowała o trzy miejsca w tabeli.

W poprzednim sezonie podopieczni Bogusława Baniaka, podobnie jak Okocimski, zostali Mistrzami II Polskiej Ligi, tyle że grupy zachodniej, wyprzedzając o pięć punktów GKS Tychy. Legniczanie zdobyli 62 bramki, a stracili ich 23. Ich najskuteczniejszymi strzelcami zostali ex-equo Jakub Grzegorzewski i Zbigniew Zakrzewski (oboje po 17 goli).  W tym roku w Legnicy również liczą na ten doświadczony duet napastników.

Celem legniczan jest zajęcie szóstego miejsca na koniec pierwszoligowych zmagań i nie są to oczekiwania na wyrost. Budżet klubu z Dolnego Śląska, dzięki współpracy miasta z właścicielem sięga ok. 5 mln zł. Miedź ma bardzo wyrównaną kadrę – mieszankę doświadczonych piłkarzy z utalentowaną młodzieżą. Klub poczynił także kilka ruchów na rynku transferowym, ściągając na Al. Orła Białego 1 m.in. Daniela Szczepankiewicza (był testowany z Okocimskim), Daniela Tanżynę, Alexandra Alvesa Lima, Adriana Łuszkiewicza, Piotra Kasperkiewicza, Krzysztofa Wołczka ze Śląska Wrocław czy Wojciecha Łobodzińskiego z ŁKS-u Łódź. Co ciekawe, władze legniczan nie wydali na transfery ani złotówki. Wszyscy w/w zawodnicy sprowadzeni zostali do Legnicy na zasadzie wolnego transferu.

Z Okocimski na pewno nie zagrają: Wołczek, Ptak i Łukaszewicz. Trener Łętocha do dyspozycji będzie miał wszystkich zawodników. Meczową osiemnastkę powinniśmy poznać za kilka godzin.

Już jutro okaże się, który Mistrz II  Polskiej Ligi okaże się lepszy na pierwszoligowym poziomie. Początek tego starcia o godz. 16.

Kilka informacji o najbliższym rywalu:

Miejski Klub Sportowy Miedź Legnica Spółka Akcyjna
Data założenia: 28 lipca 1971
Data założenia spółki: 11 stycznia 2011
Barwy: zielono-niebiesko-czerwone
Stadion: Stadion im. Orła Białego w Legnicy
pojemność – 6.244 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie – brak / boisko – 105 m x 68 m
Prezes: wakat
Trener: Bogusław Baniak (od 15 czerwca 2011)

Sukcesy:

Puchar Polski – 1991/92
3. miejsce w II lidze – (2x) – 1991/92, 1993/94

Źródło: własne/90minut.pl

Komentarze