18 września 2012

"Będziemy gryźć trawę"

Mimo nie najlepszej ostatnio formy, piłkarze Okocimskiego KS Brzesko są w bojowych nastrojach i zapowiadają prawdziwą wojnę w Nowym Sączu. – Po meczu z Polonią jest wielka mobilizacja. Wiemy dobrze, że nie zagraliśmy ostatnio tak, jak to sobie zakładaliśmy. Z Sandecją będziemy gryźć trawę. Dobrze pamiętam dotychczasowe konfrontacje w nowosądeczanami i zawsze były one wyrównane. Oni także będą zmobilizowani, ale my musimy pokazać się w Nowym Sączu z jak najlepszej strony. Nastroje są bojowe. Nie możemy odpuścić ani sekundy – powiedział Mateusz Wawryka.

Wychowanek „Piwoszy” podkreśla, że to nie stres, czy brak wiary we własne umiejętności jest przyczyną słabych wyników. Według obrońcy brzeszczan, problem tkwi w niedostosowaniu się do poziomu I ligi. – Potrzebujemy w końcu dostosować się do ligi, bowiem tutaj każdy jeden najmniejszy błąd jest bezlitośnie wykorzystywany przez rywali – zaznacza.

Mateusz Wawryka, to jeden z trzech piłkarzy w obecnej kadrze beniaminka I ligi, który pamięta drugo i trzecioligowe potyczki z Sandecją Nowy Sącz. Oprócz 25-latka udział w tych meczach brali: Jarosław Palej i Tomasz Ogar.

Komentarze