17 września 2012

Artur Koza nowym dyrektorem klubu

Nowym dyrektorem Okocimskiego KS Brzesko został Artur Koza. 35-letni tarnowianin zastąpił na tym stanowisku Józefa Gawendę, który złożył rezygnację. Jak podkreśla, nominacja, którą otrzymał od prezesa Czesława Kwaśniaka była dla niego miłym zaskoczeniem. – Cieszę się, że będę mógł pracować na takim stanowisku w klubie z wielkimi tradycjami i kibicami. Do tej pory poznałem pion administracyjny struktury klubu, lecz to nie był czas poświęcony na analizę, czy wysuwanie wniosków. Na początku przede wszystkim chcę poznać wszystkich ludzi, ponieważ to z nimi będę pracował i wspólnymi siłami będziemy dążyć do sukcesów OKS-u. Zostałem w Brzesku bardzo miło i ciepło przywitany. Mam nadzieję, że relacje będą się zacieśniały i przyniosą oczekiwane efekty – powiedział.

Były piłkarz Tamelu Tarnów i Wisły Szczucin jest organizatorem rozgrywek futsalowych:Tarnowskiej Ligi Futsalu i II Ligi Polskiej. Zajmuje również stanowisko wiceprzewodniczącego Wydziału Futsalu w Małopolsce, a także jest Członkiem Zarządu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Podkreśla, że prezes OKS-u od kilku lat przyglądał się jego pracy i na podstawie obserwacji zaproponował mu objęcie stanowiska dyrektora „Piwoszy”. – Siedem lat temu stworzyłem rozgrywki futsalu w Tarnowie, które na chwilę obecną skupiają wokół siebie ok. 1300 osób. Prezes Kwaśniak od początku mocno przypatrywał się mojej pracy jako organizatora i na podstawie tego zaproponował mi to stanowisko, z czego, jeszcze raz powtórzę, bardzo się cieszę – podkreśla.

Początki pracy w nowym klubie nie będą łatwe. Nowy dyrektor wierzy, że ludzie obdarzą go zaufaniem i zarazi wszystkich swoim optymistycznym nastawieniem do życia, co tylko ułatwi wszystkim pracę w Okocimskim. – Do moich obowiązków będzie należała koordynacja całościowa klubu, począwszy od zarządzania prostymi sprawami, takimi jak np. dostarczenie wody mineralnej na mecze, czy też skoszenie boiska, poprzez zarządzanie kadrami, a na kontaktach z zawodnikami i sztabem szkoleniowym włącznie. Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż najpierw ludzie muszą mi zaufać, ale liczę na to, że przez moje optymistyczne nastawienie do życia uda się szybko znaleźć wspólny język – zakończył.

Artur Koza urodził się 2 listopada 1977 roku w Tarnowie. Jest szczęśliwym mężem (żona Milena) i ojcem dwójki dzieci (Liliana i Sebastian).

Komentarze