15 sierpnia 2012

Wymarzony początek "Piwoszy"

Lepszego startu na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy nie można było sobie wymarzyć. Okocimski KS Brzesko w ramach 2. kolejki I ligi pokonuje GKS Bogdankę Łęczna 2:1 (1:1). Bramki dla „Piwoszy” zdobywali Wojciech Wojcieszyński i Tomasz Ogar.

Inauguracyjne spotkanie Okocimskiego KS Brzesko z Bogdanką Łęczna nie rozpoczęło się zbyt dobrze dla beniaminka I ligi. „Piwosze” wyszli na murawę mocno spięci i zestresowani, co poskutkowało straconą bramką już w 6. minucie. Maciej Ropiejko wykorzystał błąd defensywy brzeszczan i w sytuacji sam na sam z Dawidem Mieczkowskim najpierw położył 20-letniego bramkarza, a potem skierował piłkę do pustej siatki. Łęcznianie starali się pójść za ciosem, ale próby Sebastiana Szałachowskiego czy Macieja Ropiejki były nieskuteczne. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście. W 22. minucie blisko szczęścia był Wojciech Wojcieszyński, ale główkował tylko w poprzeczkę. Kapitan OKS-u poprowił się niecały kwadrans później, kiedy to dośrodkowanie Marcina Szałęgi zamienił na bramkę, która dawała Okocimskiego wyrównanie stanu rywalizacji. Mimo nie najwyższego wzrostu Wojciech Wojcieszyński pewnie głową pokonał Sergiusza Prusaka. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, chociaż bliski szczęścia był Maciej Ropiejko, który przy okazji uderzenia mocno poturbował Dawida Mieczkowskiego. Po zmianie stron oglądaliśmy zupełnie inne oblicze „Piwoszy”. Spokojne rozgrywanie piłki, umiejętne przerzucanie ciężaru gry i mądra gra w środkowej strefie boiska – tak poczynali sobie brzeszczanie po przerwie, który skutecznie realizowali założenia taktyczne, jakie w szatni nakreślił im trener Krzysztof Łętocha. Niewiele brakowało, a do własnej bramki trafił Radosław Jacek, ale obrońcę Okocimskiego uratowała poprzeczka. Dużym spokojem w stykowej sytuacji wykazał się Dawid Mieczkowski, który w polu karnym zwiódł napastnika Bogdanki. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się podziałem punktów, wprowadzony minutę wcześniej Tomasz Ogar w doliczonym już czasie gry zapewnił beniaminkowi I ligi zwycięstwo. Tomasz Ogar wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Iwana Litwiniuka i uradował całą brzeską ekipę.