14 sierpnia 2012

Gotowi do walki w I lidze

Wielkimi krokami zbliżamy się do pierwszego meczu Okocimskiego KS Brzesko w I lidze. Zarówno kwestia kadry jak i organizacji spotkań została dopięta. „Piwosze” otrzymali bezwarunkową licencję i pozwolenie na grę przy ul. Okocimskiej 34. Na stadionie została zamontowana trybuna kryta na 180 miejsc i teraz Stadion Miejski w Brzesku może pomieścić 1350 osób. W najbliższym czasie na obiekcie przybędzie ok. 200 krzesełek. Najważniejszą innowacyjną zmianą będzie wprowadzenie elektronicznego systemu identyfikacji kibiców. Procedura ma zakończyć się 16 sierpnia (czwartek).

Sytuacja kadrowa wyjaśniła już przed pierwszym meczem o stawkę – z Resovią w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Skład „Piwoszy” liczy 22 zawodników. Do Brzeska zawitali: Łukasz Zaniewski, Przemysław Bella, Marcin Szałęga oraz Valentin Jeriomenko, który jest drugim po Iwanie Litwiniuku obcokrajowcem w szeregach brzeszczan. Z klubem pożegnali się natomiast: Dawid Dynarek (koniec wypożyczenia z Cracovii), Damian Szymonik (Puszcza Niepołomice), Jarosław Krzak (Szreniawa Nowy Wiśnicz). Sebastiana Głaza władze OKS-u po raz drugi postanowiły wypożyczyć.

Beniaminek I ligi posiada teraz tylko trzech piłkarzy ze statusem młodzieżowca. Jest to dwójka bramkarzy: Dawid Mieczkowski i Aleksander Kozioł oraz obrońca Konrad Wieczorek. Regulamin rozgrywek I ligi mówi, że na boisku ma przebywać jeden zawodnik do 21. roku życia. – W kadrze mamy dwóch bramkarzy, którzy prezentują bardzo dobry i równy poziom. Jeden z nich będzie bronił, drugi siedział na ławce. Także nie mamy problemu w kwestii gry jednego młodzieżowca. Jest jeszcze Konrad, nasz trzeci zawodnik, który nie ukończył jeszcze 21 lat – uspokaja trener Krzysztof Łętocha.

Komentarze