8 sierpnia 2012

I liga jednak w Brzesku !

Po trudach ciężkiej, mozolnej pracy władze klubu mają ogromne powody do radości. Okocimski KS Brzesko mecze w pierwszej lidze jako gospodarz będzie rozgrywał w Brzesku, a nie na Stadionie Miejskim Hutnik Kraków. – Komisja ds. Licencji Klubowych uprzejmie informuje, iż w związku z przeprowadzoną w dniu 1 sierpnia 2012 r. wizytacją obiektu w Brzesku, wyraża zgodę na rozgrywanie przez Klub meczów w roli gospodarze na obiekcie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku – tak brzmi treść nadesłanego dzisiaj w godzinach popołudniowych do klubu pisma od Polskiego Związku Piłki Nożnej, podpisanego przez wiceprzewodniczącego Komisji ds. Licencji Klubowych Jana Popiołka i p.o. Sekretarza Generalnego PZPN Waldemara Baryły.

Prezes Czesław Kwaśniak wymienia prace, które autentycznie zostały wykonane w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy i podkreśla, że spełnienie wymogów licencyjnych nie należało na najłatwiejszych zadań. – Tylko dzięki determinacji , wielkiemu wysiłkowi, pomocy sponsorów, ludzi dobrej woli a nawet czynom społecznym dokonaliśmy tego, w co niektórzy po prostu nie wierzyli. Stadion zmienił się nie do poznania. W ramach przygotowania  obiektu do rozgrywek I ligi wykonaliśmy następujące prace. Wyremontowaliśmy szatnie, pomieszczenia sanitarne, pokoje dla delegata, obserwatora oraz mediów, a także pomieszczenie dla pomocy lekarskiej. W łazienkach zainstalowaliśmy dodatkowe natryski. Wymieniliśmy i uzupełniliśmy ogrodzenie wewnętrzne i zewnętrzne stadionu. Zamontowaliśmy dodatkowe miejsca siedzące w sektorze gości. Postawiliśmy trybunę krytą z miejscami dla 180 osób. Zmodernizowaliśmy zegar stadionowy. Odnowiliśmy stanowisko spikera i miejsce dowodzenia obok trybuny głównej. Przygotowaliśmy pokój do badania antydopingowego, a także oznaczyliśmy dojścia i wyjścia, sektory, punkty medyczne, stanowiska dla karetek i straży pożarnej – wymienia prezes OKS Czesław Kwaśniak.

Sektor gości obecnie liczy 208 krzesełek, a miejsc siedzących ogółem na stadionie jest 1300. Wykonano wiele prac, ale to jeszcze nie koniec. W przygotowaniu są dodatkowe stanowiska dla dziennikarzy a także montaż systemu identyfikacji kibiców, który ma się zakończyć zgodnie z podpisaną umową 16 sierpnia bieżącego roku. Informujemy także, że w trakcie trwającego sezonu systematycznie będzie zwiększała się liczba miejsc siedzących, tak aby jak najwięcej kibiców mogło oglądać pierwszoligowe zmagania „Piwoszy”. – Dziś mieszkańcom Brzeska możemy powiedzieć, że będą mogli być świadkami pierwszoligowych emocji. W tym miejscu dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam i dołożyli nawet najmniejszą cegiełkę do osiągnięcia wymarzonego pozwolenia na grę w Brzesku – w imieniu Zarządu dziękuje prezes Czesław Kwaśniak.

Ponadto decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych miejsce Ruchu Radzionków zajmie Polonia Bytom, która otrzymała licencję na grę w I lidze w sezonie 2012/2013. Klub z Bytomia został objęty nadzorem sportowym i finansowym.

Komentarze