5 sierpnia 2012

Niespodzianki nie było

Okocimski KS Brzesko przegrał przed własną publicznością z Legią Warszawa 0:4 (0:1) w 1/16 Pucharu Polski i odpadł z dalszej rywalizacji o to trofeum. Bramki dla stołecznej drużyny zdobywali: Michał Kopczyński, Marek Saganowski i dwukrotnie Michał Żyro.

Spotkanie z warszawską Legią cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Już dzień przed pojedynkiem w kasach nie było biletów. Kibice spragnieni piłkarskich emocji na pewno nie mogli czuć się zawiedzeni, pomimo że największe gwiazdy „Legionistów” znalazły się tylko na ławce rezerwowych. Trener Jan Urban dał szansę młodzieży, a ta w pełni ją wykorzystała, w pełni kontrolując przebieg rywalizacji na boisku. Przez prawie całą pierwszą połowę utrzymywał się bezbramkowy remis. Walczący ambitnie brzeszczanie odpierali ataki faworyzowanego rywala, który z minuty na minutę mimo upału rozkręcał się, ale brakowało Legii skutecznego wykończenia, bądź na ich drodze stawał Dawid Mieczkowski. Beniaminkowi I ligi nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca pierwszej odsłony. Bramkę do szatni pięknym technicznym uderzeniem z dystansu zdobył debiutujący w pierwszym zespole Legii Michał Kopczyński. Chwilę później mogło być już 2:0, ale goalkeeper „Piwoszy” wybronił groźny strzał z rzutu wolnego Dominika Furmana. Po przerwie błędu rywala nie potrafił wykorzystać Łukasz Zaniewski, który zbyt wcześnie zdecydował się na próbę – zbyt lekką, aby móc pokonać Wojciecha Skabę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 54. minucie. Świetnie podanie z głębi pola, Michał Żyro trącił futbolówkę, minął interweniującego Dawida Mieczkowskiego i umieścił piłkę w pustej bramce. Niespełna pięć minut później Legia zadała Okocimskiego trzeci cios. Dośrodkowanie wzdłuż pola karnego Michała Żyry wykorzystał Marek Saganowski, który nie zwykł marnować takich sytuacji. Kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 3:0, trener Krzysztof Łętocha zdecydował się na podwójną zmianę. Na placu gry zameldowali się Piotr Darmochwał i Tomasz Ogar. Wprowadzili oni nieco ożywienia, ale nie przyniosło to zmiany rezultatu, choć „Piwosze” byli bardzo blisko honorowego trafienia. Strzał Tomasza Ogara obronił Wojciech Skaba, a Marcin Szałęga po podaniu wprowadzonego z ławki napastnika OKS-u fatalnie przestrzelił nad poprzeczką. W końcówce nie mający już nic do stracenia zespół Okocimskiego odkrył się, co było wodą na młyn dla warszawian. W sytuacji sam na sam Michał Kucharczyk został zatrzymany przed Dawida Mieczkowskiego, ale w kolejnej akcji pojedynek oko w oko z brzeskim bramkarzem pewnie wygrał Michał Żyro, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu i ustalając końcowy rezultat pucharowej konfrontacji.

[match id=435]

Bramki:

43′ Michał Kopczyński, 54′, 87′ Michał Żyro, 58′ Marek Saganowski

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Przemysław Bella, Mateusz Urbański, Radosław Jacek, Konrad Wieczorek – Iwan Litwiniuk, Wojciech Wojcieszyński, Valentin Jioremenko (71′ Tomasz Baliga), Marcin Szałęga – Robert Trznadel (59′ Piotr Darmochwał), Łukasz Zaniewski (58′ Tomasz Ogar)

Legia Warszawa: Wojciech Skaba – Jakub Rzeźniczak, Marko Suler, Artur Jędrzejczyk, Jakub Wawrzyniak – Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Michał Kopczyński (49′ Daniel Łukasik), Dominik Furman, Michał Kucharczyk – Marek Saganowski (62′ Bartosz Żurek)

Żołte kartki: Wojcieszyński, Jacek, Baliga, Jioremenko