22 czerwca 2012

Porozumienie między klubem a miastem

Wczoraj odbyło się spotkanie prezesa Okocimskiego KS Brzesko Czesława Kwaśniaka z Burmistrzem Miasta Brzeska Grzegorzem Wawryką. Między obiema stronami doszło do porozumienia i zarówno klub jak i miasto dołożą wszelkich starań, aby mecze pierwszej ligi rozgrywane były w Brzesku. – Wspólnymi siłami zmodernizujemy stadion. Część zadań klub wziął na siebie, a część miasto. Z takiego obrotu sprawy jestem zadowolony. Zależy nam na promocji miasta poprzez piłkę nożną – powiedział prezes Okocimskiego.

Władze miasta dostarczyły dokumentację, którą Okocimski wyśle do Wydziału Gier Polskiego Związku Piłki Nożnej w celu otrzymania licencji na grę w 1. lidze. – Burmistrz przedstawił harmonogram prac rozbudowy stadionu, który był potrzebny, aby uzyskać licencję. Myślę, że piękny projekt stadioniu, na który miasto wyłożyło pieniądze nie będzie leżał w szufladzie, tylko będzie realizowany – dziękuje Czesław Kwaśniak.

Pierwszy ligowy mecz z Cracovią Kraków odbędzie się najprawdopodobniej na stadionie Hutnika Kraków, na Suchych Stawach. Rywalizacja z Kolejarzem Stróże powinna odbyć się już na stadionie „Piwoszy”. – Są małe szanse, abyśmy zagrali u siebie. Jest mało czasu, a nasz stadion nie jest przystosowany na tak sporą ilość kibiców gości, a sympatyków krakowskiego zespołu może być nawet pare tysięcy. Później w terminarzu mamy Bogdankę, także myślę, że na mecz ze Stróżami będziemy gotowi. Razem z Burmistrzem postaramy się, aby tak było – zapewnia prezes „Piwoszy”.

Komentarze