23 maja 2012

Okocimski liczy na licencję warunkową

Piłkarze Okocimskiego KS Brzesko już dawno awansowali do 1. ligi, ale nadal nie wiadomo, czy będzie im dane zagrać w Brzesku. Zarząd OKS-u jest po spotkaniu z przedstawicielami Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, na którym otrzymał wytyczne od Komisji Licencyjnej, aby móc starać się o licencję warunkową. Niezbędne do tego jest pismo Burmistrza Brzeska, który jest właścicielem gruntów i budynków OKS-u, czyli Stadionu Miejskiego, przedstawiające harmonogram działań związanych z rozbudową obiektu.

Taki dokument powinien zawierać przedstawienie projektu modernizacji stadionu, który uwzględnia wszystkie wymogi uzyskania licencji. Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej wstępnie zatwierdzili już ten projekt. Ponadto w piśmie od Burmistrza Grzegorza Wawryki do PZPN-u musi zostać podany termin wszczęcia procedury, celem uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie budowy oraz data początku procedur przetargowych na wyłonienie wykonawcy.

Projekt rozbudowy może być podzielony na etapy i rozłożony na kolejne lata, przy czym powinny być przewidziane środki w budżecie miasta na tą inwestycję od czasu uzyskania środków unijnych w latach 2014-2020. Najważniejszą rzeczą jest system identyfikacji kibiców, który ma być zakończony do 15 lipca br, w tym temacie klub rozpoczął już rozmowy z firmą „WASKO” i uzgodnienia z Policją. Klub znalazł sponsorów i deklaruje możliwość pokrycia inwestycji miasta z własnych środków. Zarząd Okocimskiego KS Brzesko 21 maja wystosował pismo do Urzędu Miasta, w którym przedstawił powyższe wytyczne od Komisji Licencyjnej.

Otrzymaliśmy zapewnienia, że przy spełnieniu tych wymogów, Klub uzyskałby warunkową licencję na grę w I lidze, na własnym stadionie. Liczymy, iż Burmistrz Miasta Brzeska zrobi wszystko, aby mecze pierwszoligowe były rozgrywane na stadionie w Brzesku, aby mogli je oglądać mieszkańcy miasta i sympatycy Okocimskiego KS Brzesko – powiedział prezes Czesław Kwaśniak.

Poniżej przedstawiamy graficzną formę projektu modernizacji stadionu przy ul. Okocimskiej 34. Jak poinformowała Komisja Licencyjna Klubów I ligi, „Piwosze” nie muszą spełnić wszystkich wymogów licencyjnych, z racji tego, że w sezonie 2012/2013 będą występowali na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy jako beniaminek.

Stadion po zmianach ma liczyć 2010 miejsc siedzących. Od budżetu miasta zależy, czy będą one zadaszone w całości czy w połowie (potrzebne jest 2000 krzesełek, z czego 500 zadaszonych). Miejmy nadzieję, że doczekamy się pierwszej ligi w Brzesku. Wszelkie wytyczne zostały przedstawione, do ich realizacji jeszcze długa droga. Termin złożenia wniosku licencyjnego mija 25 czerwca.

[nggallery id=66]

Fot. UM Brzesko

Komentarze