18 maja 2012

Remisowe ostatki w Brzesku

Okocimski KS Brzesko w ramach 33. kolejki 2. Polskiej Ligi gr. wschodniej remisuje z Wisłą Puławy 1:1 (1:0) i kontynuuje serię meczów bez porażki (29.). Przed pojedynkiem z puławianami zawodnicy i kibice wręczyli Sławomirowi Jagle pamiątkową piłkę, koszulkę i tablicę. Popularny „Jaga” przez dziesięć sezonów bronił barw Okocimskiego i po raz pierwszy w swojej karierze musiał stanąć przeciwko swoim kolegom.

Od samego początku spotkania swój styl gry Wiśle Puławy narzucili „Piwosze”, którzy raz po raz atakowali bramkę gości. Bardzo aktywny tego dnia był Paweł Pyciak, ale zawsze na drodze stawał mu Nazar Penkovets, broniąc uderzenia brzeskiego pomocnika. W 12. minucie mieliśmy 1-0 dla lidera drugoligowych zmagań grupy wschodniej. Piłkę do Roberta Trznadela wycofał Mateusz Urbański, a on z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki puławian. Było to dopiero jego drugie trafienie w tym sezonie. Brzeszczanie po zdobytym golu nie zwalniali tempa i chcieli jeszcze kilka razy ukłuć Wisłę Puławy, ale w pierwszej połowie więcej bramek już nie padło. Gospodarze często łapani byli w pułapki ofsajdowe. Po zmianie stron oglądaliśmy najsłabiej grających „Piwoszy” w tym sezonie. Proste straty, gra indywidualna i błędy w obronie sprawiły, że puławianie wyrównali stan rywalizacji. Zdekoncentrowana linia defensywna OKS-u zostawiła zbyt wiele miejsca Dawidowi Pożakowi, który przedarł się w pole karne i nie miał problemów z pokonaniem Dawida Mieczkowskiego. Tym samym podopieczni Krzysztofa Łętochy stracili prowadzenie i 9. bramkę w tym sezonie. Chwilę później szkoleniowiec niepokonanej ekipy wpuścił na boisko dwie brzeskie strzelby: Piotra Darmochwała i Pawła Smółkę, ale i oni nie potrafili zmienić nie najlepiej wyglądającego obrazu gry, jaki dzisiaj zaprezentowali zawodnicy Okocimskiego. Strzał Piotra Darmochwała z trudem obronił goalkeeper oponenta. W końcówce goście mieli okazję na zdobycie zwycięskiego trafienia, ale Sławomir Jagła główkował minimalnie obok słupka. Ostatecznie mimo najsłabszego meczu w tym sezonie, Okocimski remisuje z Wisłą Puławy i pozostaje niepokonaną drużyną, śrubując niesamowitą passę meczów bez porażki. Było to ostatnie spotkanie, jakie rozegrał w tym sezonie w Brzesku. Za tydzień ostatnia kolejka i wyjazd do Pruszkowa, gdzie zawodnikom OKS-u przyjdzie zmierzyć się ze Zniczem.

[match id=422]

Bramki: 12′ Robert Trznadel – 68′ Dawid Pożak

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Konrad Wieczorek, Rafał Cegliński, Mateusz Urbański, Mateusz Wawryka – Michał Oświęcimka (83′ Jarosław Krzak), Tomasz Baliga, Dawid Dynarek (58′ Wojciech Wojcieszyński), Paweł Pyciak – Robert Trznadel (68′ Piotr Darmochwał), Tomasz Ogar (73′ Paweł Smółka).

Wisła Puławy: Nazar Penkovets – Mateusz Gawrysiak, Michał Budzyński, Sławomir Jagła, Łukasz Misztal – Mateusz Kozieł (46′ Dawid Pożak), Mikołaj Skórnicki, Sebastian Orzędowski, Maciej Wójtowicz (89′ Filip Wesołowski), Rafał Kycko (71′ Rafał Giziński) – Rafał Wiącek.

żółte kartki: Wieczorek, Wojcieszyński – Orzędowski, Budzyński, Giziński.

Szczegółową relację ze spotkania Okocimskiego KS Brzesko z Wisłą Puławy można przeczytać pod tym linkiem

Komentarze