18 maja 2012

Jagła wraca na "stare śmieci"

Dzisiaj Okocimski podejmować będzie Wisłę Puławy. Dla Sławomira Jagły to spotkanie będzie sentymentalnym powrotem do Brzeska. Popularny „Jaga” spędził tutaj dziesięć lat swojej karierze, a teraz stanie po drugiej stronie barykady, jako zawodnik Wisły. Jak sam zaznaczył, nie jest to dla niego łatwa sytuacja. – Po raz pierwszy tak się zdarzyło, że będę musiał grać przeciwko byłym kolegom. Dla mnie mnie będzie to dziwne uczucie wystąpić na Okocimskiej w roli gościa. Spędziłem tutaj wiele wspaniałych lat, które na długo zapadną mi w pamięci. Wszystkie sukcesy i porażki, a także ludzie, z którymi obcowałem tyle czasu pomogą mi w tym, aby nie wyjść na boisko spięty. Mam nadzieję, że mnie ktoś jeszcze pamięta w Brzesku – powiedział.

Wieloletni piłkarz Okocimskiego KS Brzesko cieszy się, że udało się przełożyć termin meczu na piątek, pomimo tego, że w nogach będzie odczuwał trudy majowego maratonu. – Dla mnie to w sumie lepiej, że zagramy w Brzesku, bo chcę wystąpić na tym boisku i zagrać dla brzeskiej publiczności. Gdybyśmy rywalizowali gdzie indziej, to nie ilu sympatyków przyjechałoby na ten mecz, w którym poczuję pewien dreszczyk emocji. Mam nadzieję, że mój występ na stadionie Okocimskiego będzie kolejnym miłym wspomnieniem – skomentował.

32-latek zapowiada walkę o zwycięstwo, pomimo tego, że Wisła Puławy ma już zapewnione utrzymanie w 2. lidze. Sprawdziły się także jego słowa, kiedy to mówił, że gdy przyjedzie do Brzeska Okocimski będzie miał już dawno wywalczony awans. – Tak jak mówiłem ostatnio, tylko katastrofa mogła odebrać chłopakom promocje do 1. ligi. Trzeba darzyć ich ogromnym szacunkiem, bo to co teraz wyprawiają jest czymś wielkim. Passa meczów bez porażki jest imponująca i na pewno odbije się w kręgach polskiej piłki nożnej. My jesteśmy po dwóch ciężkich spotkaniach i zobaczymy na ile nam starczy sił, aby pokusić się o niespodziankę w Brzesku. Na pewno łatwo się nie poddamy i pokażemy się z najlepszej strony. Zauważyłem, że lepiej gra się nam z drużynami z górnej części tabeli – gratuluje kolegom i zapewnia walkę.

Komentarze