16 maja 2012

Jacek zapewnia komplet punktów

Okocimski KS Brzesko w ramach 32. kolejki 2. Polskiej Ligi gr. wschodniej pokonuje Pogoń Siedlce 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 44. minucie zdobył Radosław Jacek, który popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Było to 21. ligowe zwycięstwo „Piwoszy” i 28. mecz bez porażki, a także miły prezent dla obchodzącego dzisiaj 22. urodziny Rafała Ceglińskiego.

Trener Krzysztof Łętocha obawiał się przed tym spotkaniem o to, że jego podopieczni będą po długiej i męczącej podróży i może to w jakimś stopniu wpłynąć na przebieg i wynik tego pojedynku. Piłkarze niepokonanego lidera drugoligowych zmagań w grupie wschodniej kontrolowali jednak wydarzenia na boisku i zasłużenie pokonali siedlczan. Pierwszą dogodną okazję goście mieli w 18. minucie, ale Paweł Smółka po dośrodkowaniu Damiana Szymonika główkował minimalnie obok słupka. Chwilę później centymetrów zabrakło również Piotrowi Darmochwałowi. Pomocnik OKS-u niewiele się pomylił, uderzając z rzutu wolnego. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowo, drogę do siatki znalazł Radosław Jacek, który popisał się doskonałym uderzeniem zza pola karnego i zerwał pajęczynkę z sieci. Chwilę wcześniej słupek bramki Pogoni ostemplował Iwan Litwiniuk. Zaraz po przerwie, okazję na podwyższenie prowadzenia miał Darmochwał, ale naciskany przez rywala nie trafi w światło bramki. Jacka Kozaczyńskiego głową pokonał Paweł Smółka, ale arbiter dopatrzył się faulu w ataku brzeskiego napastnika i nie uznał tego trafienia. Trener Piotr Szczechowicz , widząc niemrawą postawę siedlczan, już po dziesięciu minutach dokonał dwóch zmian, które nieco ożywiły ich poczynania. W 60. minucie mogło być 1-1, ale piłkę po uderzeniu Huberta Kosima wybronił Dawid Mieczkowski. Na nieco ponad kwadrans do końca rywalizacji w Siedlach powinno być 2:0, ale Paweł Smółka w dogodnej sytuacji uderzył za lekko i prosto w bramkarza oponenta. Tym razem nie sprawdziło się piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych szansach i Okocimski dowiózł 21. ligowe zwycięstwo do końca, kontynuując i śrubując tym samym serię meczów bez porażki (28.)

[match id=416]

Bramka: 44′ Radosław Jacek

Pogoń Siedlce:
Jacek Kozaczyński – Dariusz Dadacz (57′ Adrian Dziubiński), Marcin Rogoziński, Przemysław Rodak, Damian Guzek – Robert Kwiatkowski, Michał Steć (88′ Tomasz Misiowski), Marek Lendzion, Mariusz Marczak – Cezary Demianiuk (53′ Bartosz Mudent), Hubert Kosim (77′ Marcin Paczkowski)

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Damian Szymonik – Michał Oświęcimka (63′ Paweł Pyciak), Dawid Dynarek (76′ Tomasz Baliga), Wojciech Wojcieszyński, Iwan Litwiniuk, Piotr Darmochwał (90′ Konrad Wieczorek)- Paweł Smółka (79′ Robert Trznadel)

Żółte kartki: Kwiatkowski, Lendzion – Oświęcimka, Litwiniuk

Szczegółowy zapis spotkania (minuta po minucie) dostępny pod tym linkiem

Komentarze