7 maja 2012

Postawa godna pochwały

Juniorzy starsi Okocimskiego KS Brzesko wracają z Krakowa z tarczą, remisując z SMS-em 1:1. To dopiero 11 punkt „Piwoszy” w tym sezonie. Ich sytuacja nadal nie wygląda zbyt ciekawie – tracą 13 „oczek” do bezpiecznego 12. miejsca. Takim samym rezultatem zakończył się pojedynek juniorów młodszych OKS-u z Dunajcem Zakliczyn. Należy podkreślić tutaj postawę fair-play trenera Jana Chrabąszcza, który nie chciał wygrać meczu przy stoliku sędziowskim. Kilku zakliczynian nie dostarczyło dokumentu tożsamości, ale mimo to pojedynek został rozegrany. Już w 8. minucie brzeszczanie objęli prowadzenie. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się być Jakub Szczygieł. Mimo wyraźniej przewagi Okocimskiego, więcej bramek w pierwszej połowie już nie padło. Po zmianie stron Dunajec Zakliczyn wyrównał stan rywalizacji. Okazji do zdobycia kolejnych trafień nie brakowało, ale zarówno jedni jak i drudzy nie popisali się skutecznością i mecz zakończył się podziałem punktów. Juniorzy młodsi nadal plasują się na pierwszym miejscu i są coraz bliżej baraży o awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Rywalizacje na swoją korzyść rozstrzygnęli także trampkarze starsi, pokonując rówieśników Dąbrovii Dąborowa Tarnowska 2:1. Najmłodsza grupa Okocimskiego – Młodziki przegrali na wyjeździe z MOSiR-em Bochnią 1:6. Honor podopiecznych Rafała Polichta uratował Dawid Lizak.