28 kwietnia 2012

Olsztyńska twierdza zdobyta!

Okocimski KS Brzesko w hicie 28. kolejki 2. Polskiej Ligi gr. wschodniej wygrał się z wiceliderem Stomilem Olsztyn 2:1 i na sześć kolejek przed końcem sezonu zapewnił sobie tytuł mistrzowski. „Piwosze” dzisiejszą victorią przełamali znakomitą serię olsztynian, którzy „u siebie” byli niepokonani od prawie dwóch lat.

Przed pojedynkiem trener Krzysztof Łętocha zapowiadał, że Okocimski postara się zagrać ofensywnie i tak też było. W wyjściowej 11 – stce jedynym napastnikiem był Paweł Smółka, a tuż za jego plecami „podwieszonego” grał Piotr Darmochwał. Już po kilku minutach mogło być 1-0 dla „Piwoszy”, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wojciech Wojcieszyński uderzył tylko w poprzeczkę. Goście dopieli swego w 17. minucie, kiedy to Piotr Darmochwał wykorzystał podanie od Pawła Smółki i z dziesięciu metrów posłał futbolówkę tuż obok słupka. Zdezorientowani olsztynianie nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Dawida Mieczkowskiego. Goalkeeper OKS-u, którego z trybun bacznie obserwowali jego rodzice i znajomi, w pierwszej połowie był praktycznie bezrobotny. Z kolei jego vis-a-vis miał pełne ręce roboty. W 36. minucie lider podwyższył prowadzenie. Z trzydziestu metrów uderzył Iwan Litwiniuk. Piotr Skiba interweniował na tyle niefortunnie, że wypuścił piłkę z rękawic, a ta  wpadła do sieci. Trafienie to zaliczone zostało bramkarzowi gości. Takim rezultatem zakończyło się pierwsze 45. minut meczu na szczycie. Na drugą odsłonę wybiegł Michał Oświęcimka, który zmienił zmęczonego Iwana Litwiniuka. W 59. minucie czerwony kartonik za faul ujrzał Radosław Jacek i sędzia wskazał na wapno. Piłkarze Okocimskiego nie mogli pogodzić się z tą decyzją, bo według nich, jeśli faul był, to przed linią jedenastu metrów. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Paweł Łukasik. Jego intencję wyczuł Dawid Mieczkowski, ale uderzenie zawodnika Stomilu było zbyt silne i olsztynianie złapali kontakt. Był to pierwszy stracony gol brzeszczan od 1124 minut. Przez pół godziny tej konfrontacji „Piwosze” zmuszeni byli grać w osłabieniu, co starali się wykorzystać gospodarze. Na szczęście lidera z Brzeska, byli oni tego dnia nieskuteczni. Trafiali w słupek czy poprzeczkę, albo ich próby zatrzymywały się na Mieczkowskim. Ostatecznie podopieczni Krzysztofa Łętochy odnoszą 19. ligowe zwycięstwo i kontynuują serię meczów bez porażki (25!), podbijając przy tym niepokonaną od prawie dwóch lat twierdzę w Olsztynie i zapewniając sobie mistrzostwo 2. ligi na sześć kolejek przed końcem.

[match id=389]

Bramki: 59′ Paweł Łukasik (k) – 17′ Piotr Darmochwał, 36′ Piotr Skiba (s)

Składy:

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Radosław Stefanowicz, Tomasz Strzelec (64′ Michał Świderski), Igor Biedrzycki, Łukasz Suchocki, Łukasz Jegliński, Robert Tunkiewicz (62′ Daniel Michałowski), Dominik Kun, Paweł Łukasik (64′ Krzysztof Filipek)

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski, Damian Szymonik, Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Wawryka, Paweł Pyciak (66′ Tomasz Baliga), Dawid Dynarek, Wojciech Wojcieszyński (62′ Rafał Cegliński), Iwan Litwiniuk (46′ Michał Oświęcimka), Piotr Darmochwał (83′ Konrad Wieczorek), Paweł Smółka (C)

Kartki:

Filipek – Jacek (cz.), Szymonik, Urbański, Pyciak

Komentarze